czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 grudnia 2020
  • 5 grudnia 2020
  • wyświetleń: 779

Od dziś nie trzeba wozić prawa jazdy. Ułatwienia dla kierowców

Weszły w życie przepisy wprowadzające ułatwienia dla właścicieli pojazdów i kierujących pojazdami oraz uproszczenia w procedurach związanych z rejestracją pojazdów.

dowód rejestracyjny
Koniec z wymianą dowodu rejestracyjnego, kiedy brak miejsca na pieczątki · fot. pless.pl


Koniec z wymianą dowodu rejestracyjnego, kiedy brak miejsca na pieczątki

Od 4 grudnia 2020 r. w przypadku braku miejsca na pieczątki ze stacji diagnostycznej potwierdzającej ważność badań technicznych, nie trzeba już wymieniać dowodu rejestracyjnego pojazdu. Ustawodawca przewiduje możliwość wyrobienia nowego dokumentu, jeśli kierowca wyrazi taką wolę.

Prawo jazdy on-line

Od 5 grudnia 2020 r. kierujący pojazdami posiadający polskie prawo jazdy będą zwolnieni z obowiązku posiadania przy sobie i okazywania dokumentu podczas kontroli drogowej na terytorium Polski. Dane i uprawnienia kierowcy podczas kontroli drogowej będą sprawdzane w centralnej ewidencji kierowców.

Pojazd zarejestruje starosta w miejscu czasowego zamieszkania

Nowelizacja ustawy wprowadza możliwość rejestracji pojazdu lub czasowej rejestracji na wniosek właściciela, również przez starostę właściwego ze względu na miejsce czasowego zamieszkania, a także czasowej rejestracji pojazdu na wniosek właściciela w przypadku konieczności przejazdu z miejsca jego zakupu lub odbioru, również przez starostę właściwego dla miejsca zakupu lub odbioru pojazdu. Data wejścia w życie - 4 grudnia 2020 r.

BM / czecho.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.