Wiadomości

  • 31 grudnia 2020
  • wyświetleń: 1915

PKM przekłada uroczystości jubileuszowe na 2021 rok

1 lipca minęło 40 lat od utworzenia w Czechowicach-Dziedzicach komunikacji miejskiej. W planach PKM były w tym roku specjalne uroczystości oraz wręczenie nagród dla pracowników, jednak ze względu na epidemię czechowicki przewoźnik postanowił przełożyć wydarzenia na 2021 rok.

PKM przekłada uroczystości jubileuszowe na 2021 rok
PKM przekłada uroczystości jubileuszowe na 2021 rok · fot. PKM Czechowice-Dziedzice


Początki komunikacji miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach to z jednej strony historia Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Katowicach, a z drugiej strony historia rozwoju i przemian naszego miasta.

- Liczne zakłady pracy, szkoły, osiedla mieszkaniowe oraz odległe od centrum sołectwa należało połączyć, skomunikować. Powstała w 1980 roku komunikacja miejska miała to za główne swoje zadanie, a z upływem lat stała się krwiobiegiem naszego miasta i na stałe wpisała się w jego życie - zauważa przedsiębiorstwo.

- W codziennej działalności firmy komunikacji miejskiej rzadko zdarzają się okazje do radości i świętowania. Takim wyjątkowym momentem jest jubileusz 40-lecia komunikacji miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Niemniej jednak, z powodu pandemii COVID-19 zmuszeni byliśmy odwołać tegoroczne uroczystości. W sposób bardzo ograniczony w stosunku do planowanego, obchodzimy tak zacny jubileusz - podkreśla PKM.

Aby przypomnieć, że rok 2020 jest rokiem jubileuszowym, czechowicki przewoźnik przyozdobił swoje autobusy w naklejki okolicznościowe. Jednak to nie koniec. - Przenieśliśmy - planowane na ten rok - wyróżnienie pracowników z najdłuższym stażem pracy w czechowickiej komunikacji miejskiej i wręczenie im medali branżowych Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej "Za wieloletnią pracę dla komunikacji miejskiej" - podsumowuje miejska spółka.

Historię czechowickiej komunikacji miejskiej i PKM Czechowice-Dziedzice przybliżaliśmy naszym czytelnikom w jednym z tekstów Jacka Cwetlera z Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, w ramach cyklu Historyczne ciekawostki. Artykuł można przeczytać tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: PKM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.