Wiadomości

  • 28 marca 2024
  • 29 marca 2024
  • wyświetleń: 3760

[FOTO] Wyremontowano przystanek. Zatrzymują się na nim "50" i czechowicka VII

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zakończył kolejną inwestycję związaną z przebudową infrastruktury przystankowej na obszarze tego miasta. Na ulicy Katowickiej kompleksowo wyremontowano przystanek Katowicka Królewska kierunek centrum, na którym zatrzymują się autobusy numer VII oraz 5 PKM Czechowice-Dziedzice oraz 50 MZK Bielsko-Biała.

Wyremontowany przystanek Katowicka Królewska kierunek centrum · fot. Wydział Komunikacji UM BB


Zniszczona nawierzchnia zatoki z kostki brukowej została wymieniona na nawierzchnię betonową a peron przystankowy został gruntownie przebudowany.

- Zastosowano na nim tzw. krawężniki peronowe. Ich kształt pozwala na bezpośredni podjazd autobusu do peronu przystankowego, a także zapobiega niszczeniu opon w przypadku najechania na krawężnik. Na górnej płaszczyźnie krawężników zastosowano ryflowaną powierzchnię antypoślizgową, która znacznie poprawia bezpieczeństwo w trakcie wsiadania i wysiadania z autobusów, szczególnie dla osób starszych i pasażerów ze szczególnymi potrzebami - poinformował Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Dodatkowo wzdłuż krawędzi peronów zamontowana została antypoślizgowa kostka integracyjna z wypustkami ułatwiająca osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie i poruszanie się po peronie przystankowym. Wyremontowany został także chodnik wzdłuż ulicy Katowickiej zapewniający bezpieczne dojście do przystanku.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.