Wiadomości

  • 11 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2375

Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na sygnalizację świetlną

W poniedziałek, 4 stycznia informowaliśmy o kolejnej, groźnej kolizji na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Sobieskiego. Przy tej "okazji" powróciło pytanie, kiedy na tym feralnym skrzyżowaniu pojawi się zapowiadana sygnalizacja świetlna. W czechowickim Urzędzie Miejskim zapytaliśmy, na jakim etapie są przygotowania do inwestycji.

Skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Sobieskiego w Czechowicach-Dziedzicach - 18.11.2020
Trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na sygnalizację świetlną · fot. czecho.pl


Skrzyżowanie ulic Mickiewicza i Sobieskiego należy do najniebezpieczniejszych w Czechowicach-Dziedzicach, dlatego czechowicki samorząd planuje zainstalować tam sygnalizację świetlną, o czym pisaliśmy 18 listopada. Jak poinformowano nas wtedy w Wydziale Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego, w 2019 roku opracowana została dokumentacja projektowa budowy sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu., jednak w 2020 roku nie udało się umieścić tego zadania w budżecie gminy.

Zadanie to zostało wpisane do budżetu gminy Czechowice-Dziedzice na 2021 rok. Na jakim etapie jest planowanie inwestycji? - W Wydziale Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach trwają już prace zmierzające do przygotowania inwestycji i ogłoszenia przetargu, w którym wyłoniony zostanie wykonawca zadania - poinformowano portal czecho.pl w czechowickim magistracie.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.