czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 stycznia 2021
  • wyświetleń: 937

OPS podsumował program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej"

Gmina Czechowice-Dziedzice otrzymała w 2020 roku środki finansowe z Funduszu Solidarnościowego w ramach Programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" - edycja 2019-2020. Czechowicki Ośrodek Pomocy Społecznej podsumował realizację programu.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach
OPS podsumował program "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" · fot. www.ops.czechowice-dziedzice.pl


Program kierowany był do pełnoletnich osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu, które wymagały wsparcia asystenta w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym. Celem programu było umożliwienie prowadzenia przez osoby niepełnosprawne bardziej aktywnego i samodzielnego życia.

- W programie uczestniczyły 33 osoby niepełnosprawne z ternu gminy Czechowice-Dziedzice, w tym 24 osoby posiadały znaczny stopień niepełnosprawności a 9 osób umiarkowany stopień niepełnosprawności. Uczestnicy Programu nie ponosili odpłatności za wykonaną usługę. Zrealizowano 3491 godzin usługi asystenta. Koszt realizacji Programu w wysokości 105 253,65 zł. w całości pozyskany był przez gminę ze środków Funduszu Solidarnościowego - informuje OPS Czechowice-Dziedzice.

mp / czecho.pl, źródło: OPS Czechowice-Dziedzice

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.