Wiadomości

  • 5 lutego 2021
  • 7 lutego 2021
  • wyświetleń: 10990

Co dalej z tunelem na Hutniczej? Na stacji PKP powstanie nowe przejście?

Tydzień temu informowaliśmy Was o rozpoczęciu przebudowy stacji kolejowej Czechowice-Dziedzice. Pytaliście nas, czy w ramach inwestycji zostanie również wybudowane przejście podziemne pod peronami oraz o to, czy odnowiony zostanie też tunel na ulicy Hutniczej. Spytaliśmy o to w spółce PKP PLK.

tunel, hutnicza
Nowy tunel na stacji PKP. Przejście na Hutniczej będzie wyremontowane · fot. czecho.pl


- Efektem prac realizowanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. będą m.in. wygodne podróże ze stacji Czechowice-Dziedzice. Bezpieczne dojście do peronów umożliwi zbudowane przejście podziemne. Windy i pochylnie ułatwią korzystanie z peronów osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się - powiedziała portalowi czecho.pl Katarzyna Głowacka z Biura Prasowego PKP PLK.

Plan przebudowy stacji Czechowice-Dziedzice
Plan przebudowy stacji Czechowice-Dziedzice · fot. PKP PLK


A co z tunelem na ulicy Hutniczej, często zalewanym przez opady deszczu? - Istniejące przejście podziemne przy ul. Hutniczej zostanie przebudowane i wyposażone w windy. Zaplanowano m.in. prace przy odwodnieniu. Docelowo, miasto Czechowice-Dziedzice będzie zarządzało obiektem - mówi przedstawicielka kolejowej spółki.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują stację Czechowice-Dziedzice w ramach projektu "Prace na podstawowych ciągach pasażerskich (E30 i E65) na obszarze Śląska, Etap I: linia E65 na odc. Będzin - Katowice - Tychy - Czechowice-Dziedzice - Zebrzydowice: LOT C na odcinku podg. Most Wisła- Czechowice - Dziedzice - Zabrzeg". Wartość prac to 1,4 mld zł, a dofinansowanie pochodzi z unijnego Instrumentu CEF "Łącząc Europę".

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.