czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 lutego 2021
  • 11 lutego 2021
  • wyświetleń: 6745

Zabrzeg: W marcu zakończenie 1. fazy przebudowy węzła kolejowego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

W marcu zeszłego roku ruszyła przebudowa węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice, a na początku stycznia prace rozpoczęły się na samej stacji. Rzecznik firmy Budimex, która jest głównym wykonawcą inwestycji, Michał Wrzosek podkreśla, że to niemal roczne wyprzedzenie względem pierwotnych założeń harmonogramu.

Reklama

Zabrzeg: W marcu zakończenie 1. fazy przebudowy węzła kolejowego
Zabrzeg: W marcu zakończenie 1. fazy przebudowy węzła kolejowego · fot. YouTube / Rafał Rokowski


Jak podaje Budimex, zaawansowanie prac na kontrakcie wynosi już ponad 36%. Wykonawca przygotowuje się do zakończenia fazy 1 i wprowadzenia zamknięcia dwutorowego na linii nr 93 (planowane na 13 marca). - Na dziś ze względu na obniżone temperatury i niesprzyjające warunki pogodowe pracuje średnio 80 jednostek sprzętowych, około 300 pracowników i 100 osób kadry kierowniczej z administracją - wylicza Michał Wrzosek cytowany przez branżowy portal rynek-kolejowy.pl.

Jak informuje PKP PLK, w Zabrzegu wykonane są nowe konstrukcje peronów. Budowane jest przejście podziemne. Na jednym z peronów rozpoczyna się montaż małej architektury, czyli wiaty, ławek, tablic informacyjnych. Podróżni skorzystają z przystanku w połowie roku. Rozpoczęcie prac przy przebudowie przystanku Goczałkowice Zdrój zaplanowano na koniec marca.

Zbudowany został już m.in. 150-metrowy most nad Wisłą między Goczałkowicami Zdrój a Czechowicami. Gotowy jest wiadukt nad DK 1 na linii Czechowice - Zabrzeg. Na obiektach ułożone będą tory i zamontowana sieć trakcyjna oraz wykonane niezbędne do przejazdu pociągów prace. Wykonawca układa tory i rozjazdy na linii Czechowice - Zabrzeg (linia 93). Przygotowana będzie nowa sieć trakcyjna w miejsce zdemontowanej sieci.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

mp / czecho.pl

źródło: Rynek Kolejowy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.