czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 lutego 2021
  • 21 lutego 2021
  • wyświetleń: 9087

Kolejny projekt promocji zdrowia już w szkołach i przedszkolach

Występowanie otyłości u dzieci i młodzieży wiąże się z poważnymi następstwami zdrowotnymi. Stąd kolejny projekt promocji zdrowia Elżbiety Zarębskiej dedykowany najmłodszym trafił już do szkół i przedszkoli.

Reklama

Kolejny projekt promocji zdrowia już w szkołach i przedszkolach. · fot. Elżbieta Zarębska


Kwarantanna sprzyjała podjadaniu i często przejadaniu, jedzenie bardzo często towarzyszyło dzieciom w tracie czasu spędzanego przed komputerem czy telefonem. Gdy wyjście z domu nie było możliwe, czas spędzany przed ekranem znacznie się wydłużał. Czy zamknięcie szkół, ograniczenie aktywności najmłodszych może poważnie odbić się na wadze dzieci? Na te pytania starał się odpowiedzieć kolejny projekt Elżbiety Zarębskiej.

Zajęcia realizowane były we współpracy z Biurem ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem zajęć było wykształcenie w dzieciach zdrowych nawyków żywieniowych, edukacja w zakresie zdrowego stylu życia i zdrowych wyborów. Ten rodzaj profilaktyki pozytywnej wpisuje się także w działalność zapobiegającą tzw. uzależnieniom od czynności. Dzieci poznawały alternatywne sposoby aktywności i zabawy bez używania telefonu i komputera.

- Był to mój mój kolejny projekt promocji zdrowia dedykowany najmłodszym, trafił już do szkół i przedszkoli. Dzięki niemu uczymy się wspólnie komponować zdrowe posiłki, poznajemy znaczenie odpowiedniego nawodnienia organizmu oraz rolę snu. Podpowiadam najmłodszym jak można utrzymać dobrą formę w czasie kwarantanny - mówi Elżbieta Zarębska.

- Zachęcam do wspólnych ćwiczeń poprzez kreatywne zabawy ruchowe. Wskazuję dzieciom sposoby na ograniczenie podjadania przed komputerem. Podsuwam pomysły jak zorganizować sobie czas, aby nie myśleć o nadprogramowych przekąskach - podsumowuje czechowiczanka.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.