Wiadomości

  • 23 lutego 2021
  • wyświetleń: 3570

Przebudowa węzła kolejowego powodem problemów na liniach KŚ

Do tej pory w lutym spółka Koleje Śląskie odwołała 231 pociągów na 5886 pociągów uruchomionych - informuje portal Rynek Kolejowy powołując się na dane spółki. Wiele pociągów notuje również opóźnienia. Jak wskazuje przewoźnik, na trzech liniach - S5, S6 oraz S69 - głównym powodem problemów jest przebudowa węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice.

Rozpoczęła się przebudowa stacji Czechowice-Dziedzice - 29.01.2021
Rozpoczęła się przebudowa stacji Czechowice-Dziedzice - 29.01.2021 · fot. czecho.pl


Jak działa spółka Koleje Śląskie, gdy dane kursy zostają odwołane? - W każdym przypadku została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza - jedynie w sytuacji, gdy kolejne połączenie następuje do 25 minut, nie jest uruchomiona ZKA - podaje rzecznik. Największa kumulacja nastąpiła w poniedziałek 15 lutego, kiedy oprócz problemów z dostępnością serwisów, problemów z infrastrukturą, nastąpiło obsunięcie skarpy Czechowice-Dziedzice oraz śmiertelne potrącenie - przekazał portalowi rynek-kolejowy.pl Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

- Największy wpływ na opóźnienia pociągów w okresie zimowym poza awariami infrastruktury kolejowej wynikające z warunków atmosferycznych, mają prowadzone w tym trudnym okresie prace torowe i sieciowe, wykolejenia, ograniczenia prędkości nie ujęte w rozkładzie jazdy i awaryjne prace (operatywne) również nie ujęte w rozkładzie jazdy pociągów - wylicza rzecznik.

Wiele pociągów notowało również opóźnienia. Jak wskazuje Musioł, jednym z powodów opóźnień pociągów na liniach S5, S6 oraz S69 była przebudowa węzła kolejowego Czechowice-Dziedzice. Na pierwszej z nich - Katowice - Zwardoń - do największych utrudnień dochodzi pomiędzy Pszczyną a Czechowicami-Dziedzicami i Czechowicami-Dziedzicami a Czechowicami-Dziedzicami Południowymi. Ruch na odcinku Czechowice-Dziedzice - Czechowice-Dziedzice Południowe odbywa się jednotorowo. Ponadto, jak wskazuje portal, dochodzi szereg zamknięć operatywnych nie ujętych w rozkładzie jazdy, takich jak prace pomiędzy Tychami a Kobiórem oraz Kobiórem a Pszczyną z ruchem jednotorowym na tych odcinkach, oraz prace pomiędzy Bielskiem-Białą Główną a Wilkowicami Bystrą z ruchem jednotorowym na tym odcinku.

Modernizacja stacji Czechowice-Dziedzice jest również poważnym utrudnieniem na liniach S6 Katowice - Wisła Głębce oraz S69 Bielsko-Biała - Rybnik. Ze względu na to, że wskazywane przez Koleje Śląskie przyczyny często leżą po stronie PKP PLK, portal Rynek Kolejowy spytał również o stanowisko zarządcę infrastruktury. - Zarządca infrastruktury wspólnie z wszystkimi przewoźnikami stara się zapewnić jak najlepsze warunki podróży pasażerom pociągów aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych na terenie całego kraju. Każda zmiana w rozkładzie jazdy spowodowana przez usterkę taboru, urządzeń lub zdarzenia losowe wymaga współpracy dla organizacji kursowania pociągów w zmienionych warunkach - odpowiada Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Informacje na bieżąco o utrudnieniach można znaleźć na stronie internetowej spółki Koleje Śląskie oraz na Portalu Pasażera. Portal Pasażera posiada również aplikacje na smartfony z systemami iOS, Android oraz Huawei - programy są dostępne odpowiednio w App Store, Google Play oraz Huawei App Gallery.

mp / czecho.pl

źródło: Rynek Kolejowy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj