
Wiadomości
- 7 marca 2021
- wyświetleń: 24204
Wideo-dnia: Niezwykłe spotkanie w lasach czarnoleskich
Niezwykłe stworzenie spotkał w minioną środę Wojciech Kaprzyk ze strony "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic". W lasach czarnoleskich, na pograniczu Landeka i Bronowa udało mu się nakręcić harce łani daniela, która przebywała tam wraz ze stadem.
- Wśród populacji danieli z naszych okolicznych lasów (Zabrzeg, Landek, Bronów), występuje wiele białych osobników. Wywołują niemałą sensację, kiedy zapuszczą się na drogi i zostaną dostrzeżone przez kierowców. Portal Bielskie Drogi wiele razy raportował doniesienia o spotkaniu przez kierowców nietypowego zwierzęcia. Tropię je zawzięcie aby je sfotografować. Kilka razy się udało - powiedział Wojciech Kaprzyk, miłośnik przyrody z Czechowic-Dziedzic, który razem z Mariuszem Szczęśniakiem prowadzi na Facebooku profil "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic".
U danieli forma albinotyczna jest dość częsta. Jednak wśród turystów nadal jest to duża atrakcja.
ZOBACZ TAKŻE

[FOTO] "Nie wyrzucaj śmieci jak leci". Za nami Marsz Ekologiczny przedszkolaków

Gorący tematNaczelny Sąd Administracyjny orzekł w sprawie koncesji PG Silesia na wydobycie pod Goczałkowicami

[WIDEO] Nietypowa sytuacja w korycie Białki. Woda spływała po umocnieniach na skarpie

Powstała gminna strona internetowa poświęcona zwierzętom

[FOTO] Wody Polskie usuwają skutki ubiegłorocznej powodzi. Ogłoszono przetargi na 5 zadań

[FOTO] Zbiórka odzieży używanej czy śmietnik? Powrócił temat nieporządku przy kontenerach PCK
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.