Wiadomości

  • 8 marca 2021
  • 9 marca 2021
  • wyświetleń: 3355

Idzie wiosna! Żurawie powróciły z zimowiska i dotarły do naszej gminy

Co prawda ich powrót z zimowiska nie jest tak charakterystyczny, jak bocianów, jednak ich pojawienie się w regionie również zwiastuje zbliżającą się wielkimi krokami wiosnę. Mowa o żurawiach, które pojawiły się już w gminie Czechowice-Dziedzice.

Idzie wiosna! Żurawie powróciły z zimowiska i dotarły do naszej gminy · fot. Wojciech Kaprzyk


Żurawie spotkali już 28 lutego, na pograniczu Bronowa i Landeka, Wojciech Kaprzyk oraz Mariusz Szczęśniak, autorzy facebookowego profilu "Za miastem, czyli przyroda Czechowic-Dziedzic i okolic". - Żurawie powróciły z zimowiska. Żerują tam, gdzie w ubiegłym roku. Obserwowaliśmy w poprzednim sezonie z Mariuszem parę i młodego osobnika w tym roku jest tylko para. Piękne ptaki, trzymamy kciuki za ewentualne potomstwo. Założę się, że nie myśleliście, że mamy w gminie żurawie. Czekamy na bociany choć żurawie to nieporównywalnie wyższa półka - napisali miłośnicy przyrody z Czechowic-Dziedzic.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.