czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 22 kwietnia 2021
  • 23 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2174

Przebudowa Legionów - czy ZDP zajmie fragmenty działek?

Do naszej redakcji zaniepokojony czytelnik wysłał zapytanie, czy w ramach planowanej przebudowy ulicy Legionów, Zarząd Dróg Powiatowych będzie chciał zająć fragmenty działek przyległych do drogi, i czy przewidziano odszkodowania z tego tytułu. Na to pytanie odpowiada rzecznik Starostwa Powiatowego.

legionów
ulica Legionów · fot. czecho.pl


Chodzi o odcinek drogi od ul. Lipowskiej do Starej Gminy.

- Obecnie jesteśmy na etapie koncepcji, z której wynika, że poruszamy się w istniejącym pasie drogowym. Jednakże nie wykluczone, iż miejscowo zajdzie potrzeba zajęcia prywatnej działki, oczywiście za zgodą i w uzgodnieniu z właścicielem hipotecznym danej nieruchomości. Zgoda na wejście w teren jest również niezbędna w przypadku nieuregulowanego stanu prawnego działek zajętych pod istniejący pas drogowy. Dokładniejszych informacji będziemy w stanie udzielić po wykonaniu przez geodety mapy do celów projektowych. Nie zmienia to jednak faktu, iż z założenia poruszamy się w istniejącym pasie drogowym, który w przypadku ul. Legionów jest dosyć szeroki. Informację na ten temat przekazał Zarząd Dróg Powiatowych - poinformowała rzecznik prasowa Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej, Magdalena Fritz.

Przypomnijmy jednak, że w tym roku nie rozpocznie się planowana przebudowa ulicy Legionów na odcinku od ul. Lipowskiej do granicy z Bielskiem-Białą. Na przeszkodzie stanęło pozyskanie finansowania na tę inwestycję. Pisaliśmy o tym w artykule W tym roku nie będzie planowanej przebudowy ulicy Legionów.

ar / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.