Wiadomości

  • 28 kwietnia 2021
  • 3 maja 2021
  • wyświetleń: 24249

[FOTO] Ligota: samochód wjechał w grupę kolarzy

W środę, 28 kwietnia około godziny 19.00 w Ligocie na ul. Bronowskiej doszło do potrącenia grupy kolarzy przez samochód osobowy. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe.

Samochód osobowy wjechał w grupę kolarzy - 28.04.2021 · fot. Bielskie Drogi


Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letnia kierująca samochodem osobowym marki Daewoo podczas manewru skrętu w lewo z ulicy Bronowskiej w ulicę Pańską, wymusiła pierwszeństwo na trzech rowerzystach poruszających się przeciwnym kierunku (poruszali się oni od Bronowa w stronę ronda w Ligocie).

Z ustaleń portalu Bielskie Drogi wynika, że kolarze poruszali się kilku grupach oddalonych od siebie o kilkudziesięciu do kilkuset metrów (od 3 do 8 osób). Łącznie trening odbywało około 20 osób. Wśród nich byli amatorzy, ale także czołowi zawodnicy ścigający się w ogólnopolskich zawodach.

Pierwsza grupa składała się z trzech kolarzy. Nie jechali szybko, bowiem jak wynika z relacji ich kolegów, którzy sprawdzali zapis prędkości na aplikacji zbierającej dane z treningu, w chwili zdarzenia była to prędkość około 31km/h. Kobieta skręcająca w lewo najpierw zatrzymała się przy osi jezdni, a następnie ruszyła wprost na rowerzystów. Kierująca tłumaczyła, że ich nie widziała i to nie jej wina.

Trzy osoby zostały ranne. To mężczyźni w wieku 30, 30 i 44 lata. Stan jednego z poszkodowanych był stosukowo poważny. Rannym została udzielona niezbędna pomoc medyczna, a następnie zostali przewiezieni do szpitala. Wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

Policjanci z bielskiej drogówki sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Trwają dalsze czynności w tej sprawie. W czasie prowadzonych czynności ruch na ulicy Bronowskiej w Ligocie odbywał się wahadłowo.

sid / czecho.pl

źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.