Wiadomości

  • 29 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1507

W marcu niewielki wzrost liczby bezrobotnych w naszej gminie

Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej podał najnowsze dane na temat bezrobocia na nadzorowanym przez siebie terenie, w tym w gminie Czechowice-Dziedzice. Na koniec marca liczba osób bezrobotnych w naszej gminie nieznacznie się zwiększyła.

urząd pracy
Urząd Pracy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, na koniec marca stopa bezrobocia w kraju wynosiła 6,4 proc. (spadek o 0,1 proc. w stosunku do lutego br.), w województwie śląskim 5,1 proc. (spadek o 0,1 proc.), zaś w powiecie bielskim 4,6 proc. (bez zmian w stosunku do lutego).

W gminie Czechowice-Dziedzice na koniec marca bez pracy były 952 osoby, w tym 535 kobiet - względem końca lutego zanotowano wzrost liczby bezrobotnych o 7 osób.

- W marcu zgłoszono 1217 wolnych miejsc pracy, tj. o 209 więcej niż w miesiącu poprzednim. Wśród zgłoszonych miejsc pracy 31 dotyczyło osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 1047 wolnych miejsc pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 170 miejsc pracy subsydiowanej - informuje Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej.

W marcu do bielskiego PUP nie wpłynęła żadna informacja dotycząca zamierzonych zwolnień grupowych z przyczyn dotyczących zakładu pracy w stosunku do osób z terenu działania tutejszego urzędu.

mp / czecho.pl

źródło: PUP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.