czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 maja 2021
  • wyświetleń: 2310

[WIDEO] Jak przed laty obchodzono Dzień Strażaka w naszej gminie?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

4 maja z okazji wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków, obchodzony Dzień Strażaka. Z tej okazji czechowicki Miejski Dom Kultury opublikował wideo w którym przybliżona jest historia obchodów tego dnia na terenie gminy Czechowice-Dziedzice.

ReklamaWideo jest jedną z części cyklu "Świat naszych przodków. Tradycje wiosennego cyklu obrzędowego", które przygotowało Koło Badaczy Kultury działające przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach. Artykuł "Świętego Floriana - patrona strażaków i hutników, 4 maja" przygotowała Weronika Dumin, a całe wydawnictwo jest w opracowaniu Agnieszki Przybyły-Dumin.

mp / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj