czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 maja 2021
  • 10 maja 2021
  • wyświetleń: 9611

Śląskie Kuratorium Oświaty nie zgadza się na likwidację Technikum nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj

Śląskie Kuratorium Oświaty wydało negatywną opinię dotyczącą zamiaru likwidacji Technikum nr 2 wchodzącego w skład Zespołu Szkół "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach - dowiedział się nasz portal w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. Co zrobi teraz powiat bielski?

Reklama

Zakończyła się termomodernizacja budynków ZSTiL i ZS "Silesia" - 26.08.2020
Śląskie Kuratorium Oświaty nie zgadza się na likwidację Technikum nr 2 · fot. Powiat Bielski


Przypomnijmy, jak informowaliśmy pod koniec stycznia w tym artykule, Rada Powiatu Bielskiego zadecydowała połączyć tę szkołę wraz z Zespołem Szkół Technicznych i Licealnych. Połączenie tych dwóch placówek oświatowych oznacza de facto likwidację Technikum nr 2 oraz Szkoły Policealnej, które wchodzą w skład ZS "Silesia".

Pod koniec kwietnia negatywną opinią dotyczącą likwidacji Technikum nr 2 wydało Śląskie Kuratorium Oświaty. - Naszym zdaniem nie da się wyczerpująco wskazać przesłanek opinii negatywnej, którą otrzymaliśmy. W piśmie nie wyznaczono konkretnego obowiązku, którego realizacja przez organ prowadzący - w razie likwidacji szkoły - będzie zagrożona lub uniemożliwiona. Śląska Kurator Oświaty powołuje się na wieloletnią tradycję szkoły związaną z górnictwem i ograniczenie oferty edukacyjnej w środowisku lokalnym - powiedziała portalowi czecho.pl Magdalena Fritz, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

- Warto nadmienić, iż zgodnie z planem rządowym zamykania kopalń węgla kamiennego w Polsce i przewidywanym zamknięciem ostatniej kopalni w 2049 roku, zasadnym jest, by nie wiązać przyszłości edukacji z górnictwem. Podtrzymujemy stanowisko, iż przesłanką do likwidacji Technikum nr 2, wchodzącego w skład Zespołu Szkół "Silesia" jest konieczność uporządkowania szkolnictwa ponadpodstawowego w szkołach prowadzonych przez powiat bielski. Śląska Kurator Oświaty stwierdza, że w wyniku likwidacji Technikum nr 2 mogą nastąpić niekorzystne zmiany nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli. Deklarowaliśmy od początku procedury, że sytuacja uczniów i nauczycieli nie ulegnie zmianie. Podtrzymujemy to stanowisko - dodała przedstawicielka bielskiego starostwa.

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej wniosło zażalenie na postanowienie Śląskiego Kuratora Oświaty do Ministra Edukacji i Nauki.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

ZS Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "ZS Silesia" podaj