Wiadomości

  • 12 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4061

Badacz z UJ pisze pracę dyplomową o Zapałkowni. Poszukuje wspomnień

Kamil Mikołajczyk, student Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, przygotowuje pracę dyplomową na temat czechowickiej fabryki zapałek. Obecnie krakowianin prowadzi badania, w których zbiera m.in. wspomnienia mieszkańców naszego miasta na temat Zapałkowni.

Zapałkownia, zapałki, fabryka zapałek, pcc consumer products
Fabryka Zapałek "Czechowice" · fot. mp / czecho.pl


- Przeprowadzam badania do mojej pracy dyplomowej na temat Czechowic-Dziedzic, a konkretnie o nieistniejącej już fabryce zapałek. Oprócz "tła historycznego" moim głównym celem jest zebranie Waszych codziennych doświadczeń, wspomnień związanych z tą fabryką i samym miastem, ponieważ to one nadają sens i rytm w naszym codziennym życiu - opowiada Kamil Mikołajczyk.

- Jeżeli ktoś zechciałby pomóc w tym przedsięwzięciu i podzielić się swoimi wspomnieniami (choćby podczas spaceru) to jeszcze raz będę wdzięczny za każdą pomoc - podkreśla krakowianin. A jakie są Wasze wspomnienia na temat nieistniejącej już Fabryki Zapałek "Czechowice"? Czekamy, wraz z Kamilem Mikołajczykiem, na Wasze wspomnienia.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj