Wiadomości

  • 24 czerwca 2021
  • 27 czerwca 2021
  • wyświetleń: 22607

Potężne gradobicie przeszło przez teren gminy Czechowice-Dziedzice

Wczoraj późnym wieczorem przez teren gminy Czechowice-Dziedzice przeszła burza, której towarzyszyły opady gradu. Doszło do licznych interwencji strażaków. Burze towarzyszyły nam przez całą noc.

Potężne gradobicie przeszło przez teren gminy - 24.06.2021 · fot. Nadesłane przez czytelników, Krzysztof, Miłosz, Monika, Julia, Andrzej


Jak informują nasi czytelnicy, przy czechowickiej ulicy Kopernika doszło do zerwania przewodów wysokiego napięcia. Ulica w miejscu zdarzenia jest nieprzejezdna, a mieszkańcy okolicy pozbawieni zostali dostaw prądu. Jak informował z kolei portal Bielskie Drogi, nie działały także światła na niektórych skrzyżowaniach (DK-1 z Lipowską i Mazańcowicką w Czechowicach-Dziedzicach).

Potężne gradobicie przeszło przez teren gminy Czechowice-Dziedzice
Potężne gradobicie przeszło przez teren gminy Czechowice-Dziedzice · fot. OSP Ligota


Interwencje straży pożarnej dotyczyły również powalonych drzew - między innymi na granicy Czechowic-Dziedzic i Goczałkowic-Zdroju, w okolicach mostu na Wiśle. Zastępy OSP Ligota usuwały drzewa, które spadły na ulice Długą oraz Bronowską w Ligocie oraz Cichą w Czechowicach-Dziedzicach. Przewrócone drzewa usuwano również w Bronowie przy ulicy Stawowe Pole. Przy czechowickiej ulicy Legionów zabezpieczano uszkodzony dach.

Drzewo powalone na ulicę Bronowską w Ligocie
Drzewo powalone na ulicę Bronowską w Ligocie · fot. OSP Ligota


Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach na terenie gminy Czechowice-Dziedzice bez prądu było 109 gospodarstw domowych - zasilanie powróciło do mieszkańców o godzinie 7.00. Otrzymujemy również informacje o uszkodzonych dachach samochodów.

Uszkodzony dach samochodu - 24.06.2021
fot. czecho.pl


Loading...


Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała 40 zdarzeń związanych z z usuwaniem skutków frontu burzowego, któremu towarzyszył silny wiatr i nawalny deszcz. Najwięcej zdarzeń, bo aż połowa, dotyczyła usuwania powalonych drzew i konarów, poza tym strażacy wypompowywali wodę z zalanych piwnic i budynków mieszkalnych, oraz udrażniali zatkane przez nawałnicę przepusty drogowe. W Iłownicy na ulicy Skoczowskiej na drogę wypływała lawina błota. W sumie od godziny 7.30 w czwartek, 24 czerwca do dzisiaj do godziny 6.00 w całym województwie śląskim strażacy interweniowali 640 razy. W sumie uszkodzone zostały 154 dachy, w tym: 142 dachy na budynkach mieszkalnych (wszystkie do dalszego zamieszkania) oraz 12 dachów na budynkach gospodarczych.

Loading...

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.