Wiadomości

  • 1 lipca 2021
  • wyświetleń: 1814

Starosta bielski doceniony przez lokalnych przedsiębiorców

Starosta bielski Andrzej Płonka znalazł się wśród wyróżnionych przez Krajową Izbę Gospodarczą. Złotą Honorową Odznakę wręczono także Jarosławowi Klimaszewskiemu, prezydentowi Bielska-Białej i Januszowi Targoszowi, prezesowi Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu.

Bielscy samorządowcy docenieni przez lokalnych przedsiębiorców
Starosta bielski doceniony przez lokalnych przedsiębiorców · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Uroczystość odbyła się podczas okolicznościowego posiedzenia Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu. Spotkanie, które odbyło się w siedzibie firmy SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne w Bielsku-Białej poświęcone było 30-leciu powstania samorządu gospodarczego na Podbeskidziu, 70-leciu powstania miasta Bielska-Białej oraz wkładowi samorządu terytorialnego w rozwój tej aglomeracji na południu województwa śląskiego.

- Złote Honorowe Odznaki przyznajemy rzadko, nie jest to towar "powszechnego użytku" - mówi Marek Kłoczko, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Dodaje, że to lokalni przedsiębiorcy najlepiej wiedzą, kto jak działa, więc odznaczenia są przyznawane zawsze na wniosek regionalnej izby. - Samorząd terytorialny we współpracy z podmiotami gospodarczymi dba o rozwój regionu i buduje więzi międzyludzkie tzw. kapitał społeczny, stąd wszędzie tam gdzie jest dobra współpraca tam rozwój gospodarczy jest bardziej widoczny - kontynuuje Kłoczko. - Firmy muszą sobie same radzić, więc wystarczy przyjazny klimat. Najważniejsze są wzajemne zrozumienie i nieprzeszkadzanie, a w razie potrzeby delikatna pomoc - mówi o relacjach w powiecie bielskim i Bielsku-Białej Janusz Targosz, prezes bielskiej Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu.

Bielscy samorządowcy docenieni przez lokalnych przedsiębiorców
Starosta bielski doceniony przez lokalnych przedsiębiorców · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Szef bielskiej izby mówił o wyjątkowych osiągnięciach starosty Andrzeja Płonki. - To m.in. powstanie Komunikacji Beskidzkiej, utworzenie Bielskiego Parku Technologicznego Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji oraz Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego (...) Starosta jest jednym z pomysłodawców i organizatorów konkursu Firma Roku, pod hasłem "Samorządy Przedsiębiorcom", promującego najlepsze firmy z naszego regionu - wymieniał Targosz. W laudacji przed wręczeniem Złotej Honorowej Odznaki doceniono też determinację działań starosty Plonki, jako prezesa Związku Powiatów Polskich.

Starosta dziękując za wyróżnienie przypomniał, że Bielski Park Lotniczy powstał dzięki przedsiębiorcom związanym z przemysłem lotniczym i samochodowym. - Kiedy pierwszy raz mnie tam zabrali i wylądowaliśmy po krótkim locie, to muszę powiedzieć że trudno uwierzyć, że to zrobiliśmy. To nieprawdopodobne, że mamy dzisiaj 30 ha zagospodarowanych przez różne firmy, a pas startowy ma już 1 km długości. Plany rozwoju nadal są, ale to już jest kwestia biznesu - mówił starosta Andrzej Płonka.

Bielscy samorządowcy docenieni przez lokalnych przedsiębiorców
Starosta bielski doceniony przez lokalnych przedsiębiorców · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Honorowe odznaczenie odebrali także: Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej oraz Janusz Targosz, prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.