czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2021
  • 4 października 2021
  • wyświetleń: 6624

Niebawem remont mostów w ciągu DK1 w Goczałkowicach-Zdroju

Szykuje się remont dwóch mostów na Wiśle w Goczałkowicach-Zdroju. W najbliższych dniach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekaże teren wykonawcy. Pierwsze prace i zmiana organizacji ruchu nastąpią w listopadzie, po Wszystkich Świętych, tak aby nie wprowadzać utrudnień w okresie wzmożonego ruchu drogowego.

Jest umowa na remont mostów w ciągu DK1 w Goczałkowicach-Zdroju
Jest umowa na remont mostów w ciągu DK1 w Goczałkowicach-Zdroju · fot. GDDKiA


Remont rozpocznie się od wykonania przejazdów technologicznych pomiędzy jezdniami DK1 w rejonie remontowanych obiektów. Te prace będą wiązały się z koniecznością wprowadzenia ograniczeń w ruchu. Po wykonaniu przejazdów, utrudnienia zostaną usunięte, a wykonawca z pracami przeniesie się pod obiekty nie powodując już ograniczeń dla kierowców. Główny front robót rozpocznie się w przyszłym roku, niezwłocznie po okresie zimowym.

Remont mostów nad rzeką Wisłą za ok. 5,9 mln zł, na obu jezdniach drogi krajowej nr 1 ma zostać wykonany w 12 miesięcy od daty podpisania umowy.  Jego Wykonawcą jest firma MOST z Sopotu.

Zakres inwestycji W pierwszej kolejności, po wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót, zostaną wykonane roboty przygotowawcze. Następnie wykonawca przystąpi do kompleksowego remontu elementów konstrukcyjnych, w tym: dźwigarów głównych, filarów i przyczółków, wymiany łożysk, urządzeń dylatacyjnych, nawierzchni jezdni i chodników, urządzeń odwadniających, barier i barieroporęczy. Wykonane zostanie również zabezpieczenie prześwitu pomiędzy obiektami. Ostatnimi pracami będą czynności związane z przywróceniem docelowej organizacji ruchu.

Ta inwestycja zostanie wykonana ze środków finansowych z budżetu państwa będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. 

ar / czecho.pl
źródło: GDDKiA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.