Wiadomości

  • 11 września 2021
  • 13 września 2021
  • wyświetleń: 3124

Ul. Wesoła: inwestor ma na bieżąco porządkować drogę

12 sierpnia informowaliśmy Was o interpelacji radnej Magdaleny Kubik z klubu Nowa Inicjatywa w sprawie poruszania się ciężkiego sprzętu po ulicy Wesołej, w ścisłym centrum Czechowic-Dziedzic. Na pismo radnej odpowiedział burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut.

Niewesoło na Wesołej. Radna apeluje do burmistrza o działania
Ul. Wesoła: inwestor ma na bieżąco porządkować drogę · fot. Google Maps


Przypomnijmy, jak informowaliśmy 12 sierpnia, przy ulicy Wesołej trwają prace budowlane. Według Magdaleny Kubik, radnej czechowickiej Rady Miejskiej z klubu Nowa Inicjatywa, inwestycja przeprowadzana jest ze szkodą dla wspomnianego traktu.

- Problem stanowi ciężki sprzęt, który dojeżdża do budowy. Samochody ciężarowe wjeżdżają od ulicy Krótkiej i Braci Koźbów, przejeżdżają także ulicą Wesołą wprost przez parking przy ul. Mickiewicza. Jest to spory problem i duże utrudnienie dla mieszkańców, bowiem ul. Wesoła była deptakiem, który stanowił swoisty łącznik. Tamtędy mieszkańcy osiedla przechodzili w kierunku targu, czy centrum handlowego. Ulica jest wykonana z kostki brukowej, która w znacznej części jest już niszczona - wyjaśniała radna.

- Panie burmistrzu, spory niepokój budzą zniszczenia nawierzchni wymienionych ulic. Są to uliczki wąskie, osiedlowe, które nie są przystosowane do przemieszczania się po nich ciężkich samochodów. W związku z zaistniałą sytuacją zwracam się z prośbą o analizę problemu i podjęcie stosownych działań - zaapelowała Kubik w piśmie do burmistrza Czechowic-Dziedzic.

Na interpelację radnej odpowiedział Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic. - Zgodnie z zawartą umową między gminą Czechowice - Dziedzice, a inwestorem prowadzącym budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Wesołej, na własny koszt przygotuje on kompletną dokumentację techniczną oraz przeprowadzi prace budowlane polegające na przebudowie tejże ulicy. Jednocześnie Inwestor został zobowiązany do porządkowania na bieżąco terenu z którego korzysta w ramach realizacjt inwestycji i ma go doprowadzić do stanu sprzed rozpoczęcia budowy, dotyczy to również dróg dojazdowych (tj. ul. Braci Koźbów, Kościuszki, Krótkiej i ul. Niepodległości) - wyjaśnił samorządowiec.

- Inwestor nie posiada zgody na prowadzenia obsługi budowy od strony parkingu zlokalizowanego przy ul. Mickiewicza, Dlatego zostanie wezwany o wyjaśnienie i ewentualne złożenie wniosku o uzgodnienie trasy przejazdu samochodów obsługujących budowę. Wszelkie działania podejmowanie przez inwestora w obrębie dróg gminnych będą się odbywać tylko i wyłącznie po uzgodnieniu ich z gminą - dodał burmistrz.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.