Wiadomości

  • 24 września 2021
  • wyświetleń: 4654

UM otrzyma dofinansowanie na budowę węzła na DK-1? Jest wniosek

Urząd Miejski w Czechowicach - Dziedzicach złożył wniosek o 195 milionów złotych dofinansowania z programu Polski Ład na budowę bezkolizyjnego węzła na drodze krajowej nr 1.

Będzie bezkolizyjny węzeł przy DK-1 i Ligockiej? Jest projekt
UM otrzyma dofinansowanie na budowę węzła na DK-1? Jest wniosek · fot. Google Street View


Wniosek został złożony pod koniec lipca, a nazwa inwestycji to "Bezpieczne skomunikowanie części wiejskiej i miejskiej gminy - bezkolizyjne skrzyżowanie ul. Ligockiej z DK-1 w Czechowicach - Dziedzicach". Zadanie realizowane w formule projektuj-buduj. Przedsięwzięcie obejmuje opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych pozwoleń, realizację robót związanych z budową dwupoziomowego skrzyżowania bezkolizyjnego (estakada dla ruchu tranzytowego oraz rondo dla ruchu lokalnego wraz z odcinkami dróg umożliwiających bezkolizyjnie zjazd z DK-1 i włączenie się do DK-1) oraz nadzór inżynierski.

Przewidywana wartość inwestycji to 205 milionów złotych, z czego deklarowana kwota udziału własnego wynosi 10.250.000,00 złotych.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.