Wiadomości

  • 22 października 2021
  • 23 października 2021
  • wyświetleń: 2955

Trzy czechowickie place zabaw będą przebudowane. Ogłoszono przetarg

Czechowicki Urząd Miejski ogłosił przetarg pod nazwą "Budowa nawierzchni bezpiecznych na placach zabaw w Czechowicach-Dziedzicach - z podziałem na zadania". Zamówienie polega na przebudowie trzech tego typu obiektów, które znajdują się na terenie miasta.

Park Miejski Lasek, Plac zabaw, huśtawka
Trzy czechowickie place zabaw będą przebudowane. Ogłoszono przetarg · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Pierwsze zadanie będzie polegać na przebudowie placów zabaw na skwerze pomiędzy ul. Stefana Żeromskiego i ul. Hugona Kołłątaja oraz ul. Hutniczej.

Na pierwszym z obiektów planuje się m.in. demontaż zniszczonego ogrodzenia oraz budowę nowego ogrodzenia z paneli 3D, renowację istniejących urządzeń zabawowych oraz dostarczenie i montaż zestawu zabawowego złożonego ze zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej i grą integracyjną "kółko i krzyżyk". Ponadto przewiduje się wykonanie nawierzchni bezpiecznej z ażurowych płyt gumowych (płyta przerostowa) o grubości 23 mm pod urządzeniami zabawowymi. Maty przerostowe muszą posiadać niezbędny atest PZH, Certyfikat HIC 3,4 m oraz spełniać normy unijne PN-EN 1177:2009.

Przy ulicy Hutniczej zaplanowano m.in. dostarczenie i montaż zestawu zabawowego złożonego ze zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej i gry integracyjej "kółko i krzyżyk"oraz wykonanie nawierzchni bezpiecznej z ażurowych płyt gumowych (płyta przerostowa) o grubości 23 mm pod urządzeniami zabawowymi. Maty przerostowe muszą posiadać niezbędny atest PZH, Certyfikat HIC 3,4 m oraz spełniać normy unijne PN-EN 1177:2009. Ponadto przeniesiona, w okolice wejścia na plac zabaw, zostanie tablica "Regulamin placu zabaw".

Drugie zadanie nosi nazwę "Przebudowa placu zabaw przy ul. Bestwińskiej w Czechowicach-Dziedzicach". W tym przypadku zakres prac obejmuje m.in.: demontaż ogrodzenia, wykonanie nawierzchni bezpiecznej z zaokrąglonego płukanego żwiru o frakcji od 4 do 8 mm oraz doposażenie placu zabaw w huśtawkę wagową typu ważka, po uprzednim wykonaniu renowacji (urządzenie znajduje się w magazynie Urzędu Miejskiego, które pochodzi z demontażu z innego placu zabaw).

Termin składania ofert w przetargu mija 5 listopada.

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.