Wiadomości

  • 25 października 2021
  • wyświetleń: 7095

Jest dofinansowanie z Polskiego Ładu na przeciwdziałanie powodziom błyskawicznym

Blisko 4,5 mln złotych trafi do czechowickiego samorządu na przeciwdziałanie powodziom błyskawicznym na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Środki do gminy trafią z rządowego programu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

Jest dofinansowanie budowy kolektora deszczowego z Polskiego Ładu
Jest dofinansowanie z Polskiego Ładu na przeciwdziałanie powodziom błyskawicznym · fot. czecho.pl


O przekazaniu dofinansowania naszej gminie poinformował dzisiaj Bank Gospodarstwa Krajowego. Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to nowa forma wsparcia inwestycji samorządów. Program pomoże odbudować gospodarkę dotkniętą gospodarczymi skutkami pandemii Covid-19, pobudzi inwestycje we wszystkich regionach Polski. Zgodnie z przyjętym regulaminem, o przyznaniu dofinansowania decydował Prezes Rady Ministrów w oparciu o rekomendację komisji powołanej przy KPRM. Na tej podstawie BGK wystawi promesy dla samorządów, a te uruchomią przetargi w ciągu maksymalnie pół roku od ich otrzymania.

W poniedziałek, jeszcze przed oficjalnym spotkaniem posła Grzegorza Gaży z samorządowcami, redakcja portalu czecho.pl otrzymała od radnego Wojciecha Leśnego informację i grafikę, z której wynikało, że dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 4,5 mln złotych zostało przyznane na "przebudowę kolektora deszczowego przy ul. Kolejowej". Informacja, którą pierwotnie opublikowaliśmy na naszym portalu, okazała się nieprawdziwa.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.