czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 października 2021
  • wyświetleń: 5756

W ZSTiL powstanie nowa sala gimnastyczna. Wybuduje ją powiat

Czechowicka "resortówka" doczeka się nowej sali gimnastycznej. Powiat bielski sam wybuduje obiekt. To deklaracja starosty Andrzeja Płonki po tym, jak powiatowy wniosek o dofinansowanie przepadł po raz trzeci w rządowym konkursie "Sportowa Polska".

Reklama

W ZSTiL powstanie nowa sala gimnastyczna. Wybuduje ją powiat
W ZSTiL powstanie nowa sala gimnastyczna. Wybuduje ją powiat · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


- Trzeci rok zabiegamy o środki na nową salę gimnastyczną, która w szkole z blisko 900 uczniami jest koniecznością. Myśleliśmy o tym już przenosząc nieistniejący dzisiaj Zespół Szkół "Silesia" do kompleksu Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych. Inwestycję zrealizujemy z budżetu powiatu, więc pewnie potrwa to dłużej, ale nie ma już na co czekać - mówi starosta bielski i dodaje, że ma nadzieję ogłosić przetarg na wiosnę przyszłego roku.

Gotowy jest projekt, przygotowany teren pod budowę, jest pozwolenie na budowę. Potrzeba "tylko" pieniędzy - od 5 do 6 mln zł. Dokumentacja przewiduje, że nowy obiekt zabierze fragment jednej z dwóch istniejących sal gimnastycznych. - Nie było innego wyjścia, ograniczają nas instalacje podziemne. Nowa sala będzie dużo większa (31,5m/20m), więc będzie tu mogło ćwiczyć więcej uczniów, zyskamy też pomieszczenie w którym chcemy urządzić siłownię - mówi Paweł Urbańczyk, dyrektor ZSTiL im. S. Staszica w Czechowicach-Dziedzicach.

Obecnie młodzież z 29 klas czechowickiej szkoły korzysta z 2 małych sal gimnastycznych oraz z boisk zewnętrznych. - Sale są bardzo obciążone, uczniowie kończą zajęcia późnym popołudniem - mówi dyrektor Urbańczyk.

Latem w kompleksie edukacyjnym przy ul. Traugutta 11 rozpoczęła się warta ponad 2 mln zł wymiana instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.