Wiadomości

  • 31 października 2021
  • wyświetleń: 4380

Listopad w kinie Świt: światowe i polskie hity oraz festiwal filmowy

Za nami:

Polskie i światowe hity, takie jak "Diuna", "Furioza" czy też "Dziewczyny z Dubaju" będą królować w kinie Świt w listopadzie. Ponadto w czechowickim obiekcie odbędzie się "7 x Jarmusch - przegląd kultowych filmów Jima Jarmuscha". Szczegóły w rozwinięciu artykułu.

Kino świt
Kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Repertuar kina Świt na listopad1 listopada
nieczynne

2-3 listopada
15.45 RODZINA ADDAMSÓW 2 (USA/b.o.)
17.30 DIUNA (USA/15)
20.15 DIUNA

4 listopada
15.00 Dzień Seniora
17.30 DIUNA
20.15 DKF

5 listopada
16.00 AINBO - STRAŻNICZKA AMAZONII (hol./7)
17.30 DIUNA
20.15 WSZYSTKIE NASZE STRACHY (pol./15)

6-7 listopada
14.00 FATIMA (port.,USA/7) lektor
16.00 AINBO - STRAŻNICZKA AMAZONII
17.30 DIUNA
20.15 WSZYSTKIE NASZE STRACHY

8-11 listopada
16.15 AINBO - STRAŻNICZKA AMAZONII
18.00 WSZYSTKIE NASZE STRACHY
20.00 DIUNA

12-14 listopada
15.00 PSZCZÓŁKA MAJA: MAŁY WIELKI SKARB (niem.,austral./b.o.)
16.30 PSZCZÓŁKA MAJA: MAŁY WIELKI SKARB
18.00 FURIOZA (pol./15)
20.15 WSZYSTKIE NASZE STRACHY

15-17 listopada
15.00 PSZCZÓŁKA MAJA: MAŁY WIELKI SKARB
16.30 PSZCZÓŁKA MAJA: MAŁY WIELKI SKARB
18.00 WSZYSTKIE NASZE STRACHY
20.00 FURIOZA

18 listopada
18.00 FURIOZA
20.15 DKF

19-25 listopada
7 x Jarmusch - przegląd kultowych filmów Jima Jarmuscha (informacja o festiwalu w dalszej części artykułu)

19-24 listopada
16.15 PSZCZÓŁKA MAJA: MAŁY WIELKI SKARB
18.00 BO WE MNIE JEST SEKS (pol./15)
20.00 7 x Jarmusch - przegląd kultowych filmów Jima Jarmuscha

25 listopada
15.00 PSZCZÓŁKA MAJA: MAŁY WIELKI SKARB
16.30 BO WE MNIE JEST SEKS
18.30 7 x Jarmusch - przegląd kultowych filmów Jima Jarmuscha
20.15 DKF

26 listopada
15:45 NĘDZARZ I MADAME (pol./12)
18.00 DZIEWCZYNY Z DUBAJU (pol./15)
20.30 DZIEWCZYNY Z DUBAJU

27 listopada
15.30 Kraina Uśmiechu Franz Lehár - CTM Movimento
18.15 DZIEWCZYNY Z DUBAJU (pol./15)
20.45 DZIEWCZYNY Z DUBAJU

28 listopada
15:15 NĘDZARZ I MADAME
17.30 DZIEWCZYNY Z DUBAJU
20.15 DZIEWCZYNY Z DUBAJU

29-30 listopada
15:45 NĘDZARZ I MADAME
18.00 PSIE PAZURY (ang.,austral./15)
20.15 DZIEWCZYNY Z DUBAJU

DIUNA DUNE

USA/Kanada/Węgry 2021,155 min.
Reżyseria: Denis Villeneuve. Wykonawcy: Timothee Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Jason Momoa.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta. Bardzo odległa przyszłość. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie skąd wydobywa się melanż - cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nikczemny ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Bo kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem

RODZINA ADDAMSÓW 2 THE ADDAMS FAMILY 2

USA/Wlk.Brytania/Kanada 2021,90 min.
Reżyseria: Greg Tiernan, Conrad Vernon.

Film animowany w polskiej wersji językowej.
U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Gomez wpada na genialny pomysł - wspólne wakacje i podróż nawiedzonym kamperem przez całą Amerykę! Nie będzie to jednak zwykła wycieczka krajoznawcza, gdyż na Addamsów czeka ogrom okropnie obłędnych przygód, które sprawią, że włosy staną dęba na głowie nawet Kuzynowi Coś.

FATIMA

Portugalia/USA 2020,110 min.
Reżyseria: Marco Pontecorvo. Wykonawcy: Harvey Keitel, Joaquim de Almeida, Goran Visnjic.

Film powtarzany na życzenie widzów.
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan.
Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła. Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej.

AINBO - STRAŻNICZKA AMAZONII AINBO: SPIRIT OF THE AMAZON

Peru/Holandia 2020, 84 min.
Reżyseria: Richard Claus.

Film animowany w polskiej wersji językowej.
Inspirowana legendami opowieść o dorastaniu, magii i pierwotnej sile natury.
Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta - pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swych ludzi i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama.

WSZYSTKIE NASZE STRACHY

Polska 2021, 94 min.
Reżyseria: Łukasz Ronduda, Łukasz Gutt. Wykonawcy: Dawid Ogrodnik, Maria Maj, Andrzej Chyra.

Nagrodzony Złotymi Lwami dla najlepszego filmu, Nagrodą Dziennikarzy, Nagrodą Jury Młodych, nagrodą za najlepsze zdjęcia na Festiwalu Filmowym w Gdyni.
Daniel jest artystą, katolikiem i aktywistą. Domy w rodzinnej miejscowości ozdobione są jego imponującymi malowidłami, rzeźby trafiają na cenione wystawy w Warszawie, a instalacje w rodzaju podświetlonej i pozdrawiającej głosami mieszkańców kapliczki służą lokalnej wspólnocie. Jego znakiem rozpoznawczym jest bluza ozdobiona tęczowymi elementami. Jako głęboko wierzący katolik, Daniel angażuje się w sprawy duchowe. Mężczyzna uważa, że kościół nie powinien być miejscem wykluczenia a w jego wspólnocie jest miejsce dla każdego bez względu na światopogląd i osobiste wybory. W wyniku dramatycznych wydarzeń Daniel decyduje się na wzięcie udziału w odważnej walce w obronie swoich idei i postanawia rozprawić się z homofobią mieszkańców rodzinnej miejscowości.

FURIOZA

Polska 2021, 134 min.
Reżyseria: Cyprian T. Olencki. Wykonawcy: Mateusz Banasiuk, Mateusz Damięcki, Weronika Książkiewicz.

Furioza to sensacyjne kino bez lukru, które wynosi ramy gatunku w zupełnie nowy wymiar. Fascynująca historia o całkowitym oddaniu się pasji, która może być zgubna i doprowadzić do ekstremalnych decyzji, po których nie ma już odwrotu.

Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida, dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika - kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena. Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

PSZCZÓŁKA MAJA: MAŁY WIELKI SKARB MAYA THE BEE 3: THE GOLDEN ORB

Niemcy/Australia 2021, 88 min.
Reżyseria: Noel Cleary.

Film animowany w polskiej wersji językowej.
Najbardziej porywająca i zabawna część przygód słynnej pszczółki i jej skrzydlatej ekipy.  Tym razem Maja i Gucio wyruszają z tajną misją. Od tego czy uda im się uratować małą księżniczkę mrówek zależą losy całej łąki. Wiosna nie zdążyła się jeszcze na dobre rozpocząć, a Maja i Gucio już wyruszają z ula w poszukiwaniu przygody. Napotkany na łące tajemniczy wędrowiec powierza im opiekę nad magiczną złotą pestką, którą mają dostarczyć do pałacu na Sekretnym Wzgórzu. W tak niebezpieczną misję najlepiej zabrać zaufanych kompanów. Maja i Gucio proszą więc o pomoc nieustraszonych mrówczych wojowników Zenka i Gienka. Dzielna drużyna rusza w drogę, nie mając pojęcia, że ich tropem podąża cały wachlarz typów spod ciemnej gwiazdy: chciwi łowcy nagród, tajni wysłannicy obcych łąk i zwykłe skrzydlate opryszki. Na dodatek wkrótce okaże się, że pestka tak naprawdę jest jajkiem, z którego wykluje się mała sympatyczna, ale nieco nieogarnięta mrówka.

BO WE MNIE JEST SEKS

Polska 2021, 105 min.
Reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz. Wykonawcy: Maria Dębska, Krzysztof Zalewski, Leszek Lichota.

Nagroda za główną rolę kobiecą dla Marii Dębskiej na Festiwalu Filmowym w Gdyni.
Film Bo we mnie jest seks opowiada o Kalinie Jędrusik, która uważana była za skandalistkę polskiego kina i estrady w czasach PRL. Bo we mnie jest seks to ważny fragment z jej życia, który utwierdza w przekonaniu, że Kalina Jędrusik jest jedną z największych ikon polskiej popkultury.  Rok 1963. Gwiazda Kaliny Jędrusik świeci pełnym blaskiem. Aktorka jest szczęśliwą żoną Stanisława Dygata, ma gorący romans z młodym piosenkarzem, którego jej mąż całkowicie akceptuje. Jednak jej bezwstydna radość życia wielu razi i oburza. Po występie na Barbórce Kalina dowiaduje się, że krzyż, który wyeksponowała na dekolcie, zbulwersował władze ludowe. Dostaje zakaz występów telewizyjnych, który dla wysokiego rangą urzędnika pracującego w telewizji jest okazją do zemsty za nieodwzajemnione uczucie.

DZIEWCZYNY Z DUBAJU

Polska 2021, 150 min,
Reżyseria: Maria Sadowska. Wykonawcy: Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Katarzyna Sawczuk.

Oparte na prawdziwych wydarzeniach Dziewczyny z Dubaju zdemaskują hipokryzję polskiego show biznesu i ujawnią całą prawdę na temat tzw. "afery dubajskiej", w którą zamieszane były zarówno celebrytki i modelki, jak również wiele znanych postaci ze świata polityki, biznesu czy sportu.
Emi to młoda ambitna dziewczyna, która od lat marzy o wielkim świecie. Gdy tylko nadarza się okazja, bez wahania wskakuje w jego tryby, stając się ekskluzywną damą do towarzystwa. Wkrótce to ona na zaproszenie arabskich szejków zaczyna werbować polskie miss, celebrytki, gwiazdy ekranu i modelki. Jednak ten niedostępny, opływający w luksusy świat już niedługo pokaże swoją mroczną stronę...

NĘDZARZ I MADAME

Polska 2021, 120 min.
Reżyseria: Witold Ludwig. Wykonawcy: Piotr Zajączkowski, Magdalena Michalak, Krzysztof Wakuliński.Film Nędzarz i madame ukazuje niepowtarzalne losy Adama Chmielowskiego, artysty-malarza, który - w poszukiwaniu wolności i szczęścia - poświęca wszystko, nawet za cenę ofiary z samego 
siebie. Buntownicza natura i niezgoda na zło sprawiają, że nie tylko ucieka fortelem z carskiej niewoli ukryty 
w trumnie, ale w chwilach największej sławy porzuca świat sztuki, aby "umrzeć dla świata" i oddać 
się służbie ludziom. Jego tragicznych losów dopełnia załamanie duchowe, wydalenie z zakonu 
jezuitów oraz zamknięcie w zakładzie dla umysłowo chorych. Wkrótce jednak powstaje, jak feniks 
z popiołów, a wówczas - oszalały z miłości do drugiego człowieka - powraca w wielkim stylu jako 
Brat Albert - przyszły święty. Epicką historię dopełniają jego przyjaciele - Helena Modrzejewska i Józef Chełmoński, najsłynniejsi artyści swojej epoki, ale i oni - każdy na swój tragiczny sposób - dojrzeją do świadomości, że najpiękniejszą sztuką jest sztuka pięknego życia.

PSIE POLE THE POWER OF THE DOG

Wielka Brytania/Australia 2021, 126 min.
Reżyseria: Jane Campion. Wykonawcy: Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst i Jesse Plemons.

Charyzmatyczny farmer Phil Burbank budzi powszechny podziw i strach. Gdy jego brat sprowadza na wspólne ranczo nowo poślubioną żonę i jej syna, Phil staje się ich dręczycielem. Wkrótce jednak zaczyna do niego docierać, czym jest miłość.

DKF PULS4 20.15 KOMEDIANCI DEBIUTANCI (Francja)
18 20.15 CZŁOWIEK, KTÓRY SPRZEDAŁ SWOJA SKÓRĘ (Tunezja/Francja/Belgia)
25 20.15 POUFNE LEKCJE PERSKIEGO (Rosja/Niemcy/Białoruś)

Karnet październik - grudzień 40zł
Karnet upoważnia do zakupu biletów w cenie 3zł.

KOMEDIANCI DEBIUTANCI UN TRIOMPHE

Francja 2020, 105 min.
Reżyseria: Emmanuel Courcol. Wykonawcy: Kad Merad, David Ayala, Lamine Cissokho.

Europejska Nagroda Filmowa: Najlepsza europejska komedia 2020 roku.
Niezwykła historia grupy więźniów, którzy grają w słynnej sztuce Samuela Becketta Czekając na Godota. Film z oficjalnej selekcji Festiwalu Filmowego w Cannes, oparty na prawdziwych wydarzeniach. Zagraliby w stand-upie lub komedii. Etienne, aktor prowadzący warsztat teatralny w więzieniu, proponuje wystawić słynną sztukę Samuela Becketta Czekając na Godota. Początkowo niechętna grupa kilku skazanych, z czasem angażuje się w próby poważnego przedsięwzięcia. Jest jednocześnie głośno, wesoło i filozoficznie. Wspólne wycieczki poza areszt zbliżają mężczyzn. Między reżyserem i aktorami rodzi się specyficzna więź. Jej zwieńczenie nastąpi podczas premiery w Paryżu.

CZŁOWIEK, KTÓRY SPRZEDAŁ SWOJĄ SKÓRĘ THE MAN WHO SOLD HIS SKIN

Tunezja/Francja/Belgia/Niemcy/Francja/Turcja 2020, 104 min.
Reżyseria: Kaouther Ben Hania. Wykonawcy: Yahya Mahayni, Monica Bellucci, Koen De Bouw.

Nominacja do Oscara 2020: Najlepszy film międzynarodowy.
Sam Ali, ucieka z ogarniętej wojną Syrii do Libanu. Aby dostać się do Europy i zamieszkać z miłością swojego życia, zgadza się na wykonanie tatuażu na plecach przez jednego z najbardziej kontrowersyjnych artystów na świecie

POUFNE LEKCJE PERSKIEGO PERSIAN LESSONS

Rosja/Niemcy/Białoruś 2020, 127 min.
Reżyseria: Vadim Perelman. Wykonawcy: Nahuel Perez Biscayart, Lars Eidinger, Jonas Nay.

Nagroda Publiczności-Najlepszy Film Festiwalu Transatlantyk 2020.
Gilles, młody belgijski Żyd, podaje się za Persa, aby przeżyć w obozie koncentracyjnym, gdzie jeden z oficerów marzy o nauce języka perskiego. Gilles zaczyna udzielać Niemcowi lekcji, wymyślając na bieżąco nowe słowa. Między mężczyznami rodzi się niespodziewana więź.

7x JARMUSCH-PRZEGLĄD KULTOWYCH FILMÓW JIMA JARMUSCHA


KINO ŚWIT 19-25.11.2021

19.10 (piątek) 20:00 NIEUSTAJĄCE WAKACJE (USA)
20.10 (sobota) 20:00 INACZEJ NIŻ W RAJU (USA)
21.10 (niedziela) 20:00 POZA PRAWEM (USA)
22.10 (poniedziałek) 20:00 MYSTERY TRAIN (USA)
23.10 (wtorek) 20:00 NOC NA ZIEMI (USA)
24.10 (środa) 20:00 TRUPOSZ (USA)
25.10 (czwartek) 18:30 KAWA I PAPIEROSY (USA)

Wszystkie prezentowane filmy są po rekonstrukcji cyfrowej.

Karnety w sprzedaży od 2 listopada w cenie 60 zł (ulgowy), 70 zł (normalny).
Karnety na 3 wybrane filmy 39zł.
Bilety na wybrane filmy 12-17 zł.

NIEUSTAJĄCE WAKACJE PERMANENT VACATION

USA 1980, 80 min.
Scenariusz i reżyseria: Jim Jarmusch. Wykonawcy: Chris Parker, Leila Gastil, John Lurie, Richard Boes, Sara Driver, Charlie Spademan.

Dwa i pół dnia z życia Alliego Parkera, chłopaka, który nie skończył szkoły, nie pracuje, nie ma domu, i który mówi o sobie: "Jestem w pewnym sensie turystą... turystą na nieustających wakacjach". Miejscem, które "zwiedza" podczas niekończących się włóczęg, jest Nowy Jork, a dokładnie jego "złe", peryferyjne, zdegradowane dzielnice. Na swojej drodze Allie spotyka szaleńców, maniaków, outsiderów. Prowadzi z nimi krótkie rozmowy, załatwia drobne interesy i idzie dalej. Swojej dziewczynie mówi, że istnieją dwie przyczyny tych miejskich podróży: bezsenność i pragnienie ucieczki od samotności.

INACZEJ NIŻ W RAJU STRANGER THAN PARADISE

USA 1984, 90 min.
Scenariusz i reżyseria: Jim Jarmusch. Wykonawcy: John Lurie, Eszter Balint, Richard Edson, Cecillia Stark, Danny Rosen.

Kultowy film Jarmuscha, jeden z najwspanialszych filmowych portretów outsiderów. Rzecz o nudzie, alienacji i dryfowaniu przez życie, a nawet pochwała bierności - wszak bohaterowie tej opowieści ponoszą porażkę wówczas, gdy ulegną złudzeniu, że życie i kino wymagają zwrotów akcji. Film drogi, którego bohaterami są szesnastoletnia emigrantka z Węgier, Eva, jej kuzyn Willie i jego przyjaciel Eddie. Po krótkim pobycie w Nowym Jorku Eva jedzie do ciotki w Clevland, a rok później - z braku lepszych zajęć - Willie i Eddie podążają jej śladem. Cała trójka wyrusza na Florydę, gdzie sprawy przybierają kiepski obrót.

MYSTERY TRAIN

USA 1989, 112 min.
Scenariusz i reżyseria: Jim Jarmusch. Wykonawcy: Masatoshi Nagase, Youki Kudoh, Screamin Jay Hawkins.

Mystery Train ma strukturę puzzli, jest rozsypaną układanką, której pełen obraz tworzy się w głowie widza. Akcja zbudowanego z pozornie niezależnych epizodów filmu rozgrywa się w podupadłym hotelu Arkada w Memphis w stanie Tennessee; rodzinnym mieście Elvisa Presleya. To tu zatrzymują się na chwilę bohaterowie opowieści: dwójka japońskich turystów, podróżująca śladami swoich muzycznych idoli; Włoszka, która w Stanach straciła męża, a także Amerykanka, która rozstała się właśnie ze swoim angielskim chłopakiem. Ich ścieżki przetną się na chwilę, a w tle rozlegnie się dźwięk wystrzału.

NOC NA ZIEMI NIGHT ON EARTH

USA 1991, 129 min.
Scenariusz i reżyseria: Jim Jarmusch. Wykonawcy: Gena Rowlands, Winona Ryder, Lisanne Falk, Alan Randolph Scott, Anthony Portillo, Robero Benigni.

5 taksówek. 5 miast. Jedna noc. Podróż z bohaterami podszytego czarnym humorem, zanurzonego w świetle miejskich latarni i neonów filmu, rozpoczynamy wieczorem w Los Angeles, by podążać przez nocny Nowy Jork, Paryż, Rzym i przywitać blady, zimowy świt w Helsinkach. Kierowców i pasażerów łączy na chwilę szczególna więź - taksówki to konfesjonały, miejsca, w których nieoczekiwanie przecinają się ścieżki ludzi pochodzących z różnych światów, mających inny status i inne marzenia. Ktoś na chwilę zyskuje wgląd w cudze życie i może je naznaczy, może sam spojrzy na rzeczywistość w nowy sposób. Noc rozmyje kontury rzeczywistości i zmieni perspektywę.

TRUPOSZ DEAD MAN

USA 1995, 121 min.
Scenariusz i reżyseria: Jim Jarmusch. Wykonawcy: Johnny Depp, Gary Farmer, Crispin Glover, Iggy Pop.

Psychodeliczny western, w którym młody księgowy dokonuje przypadkowego zabójstwa, stając się tym samym człowiekiem wyjętym spod prawa. W ucieczce pomaga mu tajemniczy Indianin Nikt, przekonany, że księgowy William Blake to wielki poeta we własnej osobie. Ich wspólna podróż przeistacza się w oniryczną, egzystencjalną wędrówkę, której celem jest duchowe przebudzenie. Po drodze reżyser rozlicza filmowy western, a przede wszystkim obnaża skierowaną przeciw ludziom i naturze przemoc, na jakiej ufundowany został założycielski amerykański mit.

mp / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kino Świt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kino Świt" podaj