Wiadomości

  • 29 października 2021
  • wyświetleń: 3871

Czechowicki Lontex z tytułem "Firmy Roku 2021 Ziemi Bielskiej"

Czechowicka firma Lontex - Firmą Roku 2021 Ziemi Bielskiej! Po roku przerwy, spowodowanej pandemią Covid-19 doceniono przedsiębiorców z powiatu bielskiego i Bielska-Białej. W Teatrze Polskim odbyła się 11. gala finałowa konkursu Firma Roku. Była ona połączona z 30-leciem Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej.

Czechowicki Lontex z tytułem "Firmy Roku 2021 Ziemi Bielskiej"
Czechowicki Lontex z tytułem "Firmy Roku 2021 Ziemi Bielskiej" · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


- Bardzo cieszę się, że wspólnie z prezydentem Bielska-Białej organizujemy to wydarzenie. Przedsiębiorczość w naszym regionie od zawsze znacząco podnosi krajowe PKB. Chcemy ukłonić się przedsiębiorcom i podziękować za to, że właśnie u nas działają i rozwijają się. Chcemy też zapewnić, że samorządy robią wszystko, by stworzyć do tego dobre warunki np. inwestując w drogi, czy tworząc parki technologiczne - mówi starosta Andrzej Płonka.  

W powiecie bielskim zarejestrowanych jest prawie 16 tysięcy podmiotów gospodarczych, w mieście- ok. 30 tysięcy.  - Zdajemy sobie sprawę w samorządzie, że wspieranie przedsiębiorców przyniesie potem konkretny efekt w postaci odpisu z podatków w naszym budżecie - dodaje starosta Płonka.

Statuetka Dedala, autorstwa znanej bielskiej rzeźbiarki Lidii Sztwiertni trafiła do czechowickiej spółki Lontex. - To firma, która funkcjonuje na naszym rynku już ponad 30 lat i zajmuje się innowacyjnymi rozwiązaniami dla transportu. Ze swoimi produktami i usługami trafia do ponad 60 krajów. Gratuluję prezesowi i całej rodzinie, bo to w dużej mierze rodzinna działalność - mówi Andrzej Płonka.

Lesław Tlaga, prezes zarządu czechowickiej spółki mówi, że pandemia Covid-19 zmusiła przedsiębiorców do budowania na nowo relacji ze swoimi klientami. - Z imprez targowych i odwiedzin nagle musieliśmy przejść na telekonferencje, korespondencję e-mailową i rozmowy telefoniczne. Mam jednak wrażenie, że w tym okresie zdecydowanie częściej kontaktowaliśmy się z klientami, niż wcześniej. I chyba to spowodowało, że mimo ciężkiego czasu rozwijaliśmy się  osiągając jeszcze lepsze wyniki, niż w roku poprzedzającym pandemię - mówi prezes Lontexu.

Tytuł Firma Roku 2021 Miasta Bielska-Białej trafiła do Grupy Korczyk, dealera samochodowego. Nagrodę specjalną - statuetkę Złotego Dedala 70-lecia dla najlepszej firmy Subregionu Południowego wręczono BPBP S.A., działającemu w branży budowlanej.

Podczas gali przyznano również wyróżnienia specjalne, które trafiły do Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej (za aktywność w zakresie wdrażania idei edukacji dla rynku pracy i praktyki gospodarczej) oraz do Janusza Targosza, prezesa Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu (za wieloletni wkład i zaangażowanie w rozwój samorządu gospodarczego)

Pozostałe wyróżnienia:
  • BOGMAR BB Sp. z o.o. Sp. k. w kategorii "dynamiczna firma rodzinna"
  • Żmidziński Sp. j. w kategorii "dynamiczna firma rodzinna"
  • Multiform Dariusz Krywult w kategorii "profesjonalny dostawca usług dla przemysłu"
  • Dom Mediowy Film Factor w kategorii "profesjonalny dostawca usług"
  • MSDS Legal Szczotka Szczygieł Sp. k.w kategorii "profesjonalny dostawca usług"
  • InnerWeb Sp. z o.o.w kategorii "innowacyjna firma"
  • AG FOODS Sp. z o.o.w kategorii "producent i dostawca innowacyjnych rozwiązań dla branży gastronomicznej i spożywczej"


Spotkanie samorządu z przedsiębiorczością zakończyły włoskie przeboje w wykonaniu aktorów bielskiego Teatru Polskiego w programie Viva Italia.

mp / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.