Wiadomości

  • 4 listopada 2021
  • 14 listopada 2021
  • wyświetleń: 12930

[FOTO] Obchody Święta Niepodległości w naszym mieście

11 listopada, podobnie jak w całej Polsce, w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Towarzyszyły im XXIX Bieg Niepodległości oraz Patriotyczny Rajd Rowerowy.

Uroczystości na Skwerze Stulecia oraz przemarsz do kościoła w Dziedzicach - 11.11.2021 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Uroczystości miejskie rozpoczęły się o godzinie 10.00 przy Pomniku Wolności na Skwerze Stulecia. Następnie, ulicami Niepodległości, Kolejową oraz Legionów odbył się przemarsz na mszę świętą w intencji Ojczyzny, która odprawiona została w kościele pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych w Dziedzicach.

Msza święta za Ojczyznę oraz złożenie kwiatów na Zbiorowej Mogile Poległych i Pomordowanych w I i II Wojnie Światowej - 11.11.2021 · fot. www.wspomozenie.katolik.bielsko.pl


Po jej zakończeniu nastąpiło złożenie kwiatów na Zbiorowej Mogile Poległych i Pomordowanych w I i II Wojnie Światowej na przykościelnym cmentarzu oraz pod pamiątkową tablicą w miejscu wymarszu Legionistów, która znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Legionów i Waryńskiego. W uroczystościach wzięły udział m.in. władze samorządowe, czechowiccy harcerze oraz mieszkańcy miasta i gminy Czechowice-Dziedzice.

Uroczystym obchodom towarzyszył XXIX Bieg Niepodległości oraz rowerowy Patriotyczny Rajd Rowerowy.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.