Wiadomości

  • 4 listopada 2021
  • wyświetleń: 2421

[FOTO] Trwa przebudowa ostatniego odcinka ulicy Zacisznej w Ligocie

Najdalej w połowie grudnia bieżącego roku ma być gotowy ostatni odcinek ulicy Zacisznej w Ligocie. Trwa modernizacja drogi, która w praktyce zostanie wybudowana od podstaw i w wyższym niż dotychczas standardzie.

Trwa przebudowa ostatniego odcinka ulicy Zacisznej w Ligocie - 04.11.2021 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Zadanie "Przebudowa drogi gminnej ul. Zaciszna w Ligocie - etap II" polega na modernizacji mierzącego 348 metrów odcinka tej ulicy, który nie został przebudowany w pierwszym etapie. Szerokość remontowanej drogi to:
  • 4 m - od skrzyżowania ul. Zacisznej z ul. Graniczną, do skrzyżowania ul. Zacisznej z ul. Zaciszną boczną,
  • 3,5 m od skrzyżowania ul. Zacisznej z ul. Zaciszną boczną, do miejsca ukończenia etapu pierwszego.


Zakres robót obejmuje: wykonanie podbudowy ze stabilizacją cementową, wykonanie asfaltowej nawierzchni drogi (dwie warstwy), obustronną zabudowę oporników drogowych ograniczających krawędzie jezdni i chroniącą ją przed obłamywaniem się oraz wykonanie obustronnych poboczy z tzw. frezu.

- Taki zakres prac oznacza znaczne podniesienie parametrów tej drogi w stosunku do stanu sprzed modernizacji, kiedy cała jej nawierzchnia pokryta była masą bitumiczną pochodzącą z frezowania nawierzchni asfaltowych - zauważa Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.