Wiadomości

  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 6964

Zabrzeg: udostępnienie nowego peronu i tunelu przed świętami

W poniedziałek, 20 grudnia zostanie udostępniony nowy tunel pod torami na stacji PKP Zabrzeg - informuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Podróżni będą mogli skorzystać również z nowego peronu.

Zabrzeg,Kolej,StacjaKolejowa,PKP,PLK,Tunel,Budowa,fotodnia,instagram
Zabrzeg: udostępnienie nowego peronu i tunelu przed świętami - zdj. archiwalne · fot. PKP PLK


- Od 20 grudnia planowane są zmiany na węźle czechowickim - podróżni skorzystają z drugiego nowego peronu w Zabrzegu i z bezpiecznego przejścia pod torami. Pociągi pojadą też po nowym torze i moście nad Wisłą między Goczałkowicami Zdrojem a Czechowicami-Dziedzicami - informuje Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK.

- Przejazd po zmodernizowanej łącznicy i bez konieczności wjazdu do stacji Czechowice-Dziedzice oznacza, że skrócą się czasy przejazdu z Katowic do Skoczowa i z Katowic do Zabrzega względem stanu z czasu robót - dodaje przedstawicielka spółki kolejowej.

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego

Od 2019 roku trwa przebudowa czechowickiego węzła kolejowego. Dzięki niej przebudowano stacje Czechowice-Dziedzice, Zabrzeg oraz Goczałkowice-Zdrój. Wymieniono także między innymi tory oraz elementy sieci trakcyjnej. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa czechowickiego węzła kolejowego" podaj