czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 grudnia 2021
  • wyświetleń: 2497

Pobicie narzeczonego wolontariuszki: jest akt oskarżenia

Czechowicka fundacja Mam kota na punkcie psa poinformowała, że w związku z pobiciem narzeczonego wolontariuszki w ramach kontroli dobrostanu zwierząt, które miało miejsce w lutym w Bronowie, wobec napastników postawiono ostatecznie akt oskarżenia o popełnienie przestępstwa. Teraz sprawa trafiła do Sądu Rejonowego w Pszczynie.

Wolontariusze "Mam kota na punkcie psa" zaatakowani przy interwencji
Wolontariusze "Mam kota na punkcie psa" zaatakowani przy interwencji · fot. Fundacja "Mam kota na punkcie psa"


- Wcześniej sprawa została umorzona, na co złożyliśmy stosowne obszerne zażalenie. Poprosiliśmy również o monitoring sprawy Rzecznika Praw Obywatelskich w Katowicach. Sędzia na posiedzeniu, rozpoznając nasze zażalenie, wydał postanowienie, iż sprawa została niesłusznie umorzona i po raz kolejny trafiła na Komisariat Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Tym razem postawiono jednak akt oskarżenia - informuje Anna Sztender, prezes fundacji Mam kota na punkcie psa.

Jak dodała Sztender, pobity stał się obecnie pokrzywdzonym, a sprawcy oskarżonymi i grozi im do 3 lat więzienia. Więcej o pobiciu narzeczonego wolontariuszki fundacji Mam kota na punkcie psa portal czecho.pl pisał tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.