Wiadomości

  • 13 stycznia 2022
  • 16 stycznia 2022
  • wyświetleń: 17803

[FOTO] Trwa budowa Parku Szwajcarska Dolina

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach trwa budowa Parku Szwajcarska Dolina. Zakończenie prac zaplanowane jest na 26 kwietnia 2022 roku. Co udało się wykonać do tej pory? Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z przebiegu inwestycji.

Budowa Parku Szwajcarska Dolina - 12.01.2022 · fot. wpk/ czecho.pl


Park Szwajcarska Dolina będzie największym parkiem w Czechowicach-Dziedzicach. W mądry sposób ma przynosić korzyści i jego użytkownikom (mieszkańcom i gościom), a także lokalnej przyrodzie. Zagospodarowanie terenów zieleni (terenów rekreacyjno-sportowych) zlokalizowanych na terenie MOSiR-u i utworzenie Parku Szwajcarska Dolina jest realizowane w oparciu o opracowaną przed przeszło czterema laty kompleksową koncepcję zagospodarowania terenów rekreacyjno-sportowych MOSiR-u. Cały teren MOSiR-u, oprócz zlokalizowanych na jego terenie obiektów kubaturowych o funkcji głównie sportowej, ma służyć mieszkańcom gminy jako teren zieleni urządzonej (teren rekreacyjny o wysokich walorach przyrodniczych, służący do wypoczynku w otoczeniu zieleni).

Budowa Parku Szwajcarska Dolina - 12.01.2022 · fot. wpk / czecho.pl


Na budowę dwóch parków - tzw. Szwajcarska Dolina przy MOSiR, na terenie Osiedla Tomaszówka oraz przy ulicy Królowej Jadwigi, na terenie Osiedla Barbara, gmina Czechowice-Dziedzice otrzymała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW w wysokości blisko 8 milionów złotych. Są to środki unijne z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (działanie 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego) realizowanego przez NFOŚiGW. Dzięki temu budowa obu parków, o łącznej powierzchni 10 ha, zostanie w około dwóch trzecich sfinansowana ze środków spoza budżetu gminy.

Pierwotnie park miał zostać oddany do użytku jesienią ubiegłego roku, jednak prace opóźniły się ze względu na specyfikę prowadzonej inwestycji. Mówił o tym burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut, w rozmowie z portalem czecho.pl - można ja przeczytać tutaj.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.