czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2022
  • 30 stycznia 2022
  • wyświetleń: 25208

[FOTO] Podróżni mogą korzystać z nowego peronu i tunelu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

Od dzisiaj podróżni mogą korzystać z nowego peronu na stacji Czechowice-Dziedzice - numer 1. Równocześnie zamknięto peron nr 3 - rozpoczyna się jego przebudowa.

Reklama

Nowy peron na stacji Czechowice-Dziedzice - 27.01.2022 · fot. wpk / czecho.pl


Nowy peron został wydłużony względem poprzedniego za wiadukt kolejowy na ulicy Truagutta. Zyskał on nowe zadaszenie, a zabytkowe zostało przeniesione za wcześniej wspomnianą przeprawę drogową. Co ważne, na nowy peron prowadzi zupełnie nowe przejście podziemne, które wyposażone jest w windy. Przejście z wiaduktu na ul. Traugutta na nowy peron pozostało nieczynne. Równocześnie z otwarciem nowego peronu nr 1 został zamknięty peron nr 3, który również zostanie przebudowany.

Przebudowa stacji Czechowice-Dziedzice, w tym budowa nowych peronów, to jeden z elementów przebudowy czechowickiego węzła kolejowego. Inwestycja trwa od blisko dwóch lat. W jej ramach przebudowano już torowiska oraz stację Zabrzeg. Nadal trwa m.in. budowa nowego tunelu na ulicy Hutniczej w Czechowicach-Dziedzicach oraz na stacji Goczałkowice-Zdrój.

Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa węzła kolejowego "Czechowice-Dziedzice"" podaj

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.