Wiadomości

  • 28 stycznia 2022
  • 30 stycznia 2022
  • wyświetleń: 5765

GDDKiA uspokaja w sprawie budowy kładki nad DK-1

Pod koniec grudnia, w artykule DK-1: będzie sygnalizacja ostrzegawcza na jednym z przejść, informowaliśmy o planach budowy sygnalizacji ostrzegawczej na przejściu dla pieszych na DK-1, w rejonie ulicy Kopernika. Informacja wzbudziła niepokój mieszkańców, ponieważ w tym miejscu ma powstać zapowiadana od wielu lat kładka dla pieszych i rowerzystów. GDDKiA uspokaja - kładka powstanie.

DK-1, Kopernika, Skrzyżowanie, przejście, pasy
Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach - archiwum · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Na początku stycznia jeden z mieszkańców Czechowic-Dziedzic przesłał zapytanie w tej sprawie do centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wczoraj dotarła do niego odpowiedź. - W związku z realizacją kładki dla pieszych przez podmiot zewnętrzny w miejscowości Czechowice-Dziedzice, w ciągu DK-1, na wysokości ulicy Kopernika (595 + 600 km), istniejące przejście dla pieszych w rejonie ulicy Kopernika w ciągu drogi krajowej nr 1 zostanie zlikwidowane. W związku z powyższym nie są planowane dalsze działania inwestycyjne na przedmiotowym przejściu dla pieszych - czytamy w wiadomości przesłanej czechowiczaninowi przez GDDKiA.

Zapytania w tej sprawie redakcja portalu czecho.pl przesłała na początku stycznia do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, jednak do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Przypomnijmy, jak informowaliśmy m.in. w tym artykule z 17 grudnia ubiegłego roku, inwestorem budowy kładki jest spółka VRE 7R CD2 sp. z.o.o. sp.k., a budowa kładki powinna nastąpić do końca września 2022 roku.

Warto dodać, że 19 stycznia na portalu zamówień publicznych GDDKiA pojawiła się zmiana specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) w przetargu na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, o którym pisaliśmy we wspomnianym na początku artykułu tekście. W dziale opisującym lokalizacje inwestycji usunięto (skreślono) lokalizację budowy sygnalizacji ostrzegawczej na przejściu dla pieszych na DK-1 na wysokości ulicy Kopernika.

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.