czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2022
  • 6 lutego 2022
  • wyświetleń: 5071

7R S.A.: jesteśmy gotowi do budowy kładki nad DK-1

Spółka 7R jest gotowa do budowy kładki dla pieszych przez drogę krajową nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach, w rejonie ulicy Kopernika - potwierdza Michał Gołębiewski z biura prasowego krakowskiej spółki.

Reklama

DK-1, Kopernika, Skrzyżowanie, przejście, pasy
Przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach - archiwum · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


Przypomnijmy, pod koniec grudnia, w artykule DK-1: będzie sygnalizacja ostrzegawcza na jednym z przejść, informowaliśmy o planach budowy sygnalizacji ostrzegawczej na przejściu dla pieszych na DK-1, w rejonie ulicy Kopernika. Informacja wzbudziła niepokój mieszkańców, ponieważ w tym miejscu ma powstać zapowiadana od wielu lat kładka dla pieszych i rowerzystów.

Jak informowaliśmy z kolei 28 stycznia w tym artykule, GDDKiA potwierdziła plany budowy kładki, a z portalu zamówień publicznych spółki pojawiła się zmiana specyfikacji warunków zamówienia (SWZ) w przetargu na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. W dziale opisującym lokalizacje inwestycji usunięto (skreślono) lokalizację budowy sygnalizacji ostrzegawczej na przejściu dla pieszych na DK-1 na wysokości ulicy Kopernika.

Dzisiaj redakcja portalu czecho.pl otrzymała odpowiedź w sprawie budowy kładki ze spółki 7R, która jest jej inwestorem. - Zgodnie z naszym wcześniejszym zobowiązaniem jesteśmy gotowi do budowy kładki dla pieszych przez drogę krajową nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach, w rejonie ulicy Kopernika. Opracowaliśmy już projekt budowlany kładki, uzgodniliśmy go z GDDKiA, uzyskaliśmy także wymaganą dla budowy kładki decyzję środowiskową. Kolejnym etapem jest uzyskanie decyzji ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej), co wymaga wcześniej zawarcia porozumienia pomiędzy GDDKiA i gminą Czechowice-Dziedzice oraz przekazania 7R stosownych pełnomocnictw. Gdy tylko to nastąpi niezwłocznie przystąpimy do realizacji projektu - informuje Michał Gołębiewski z biura prasowego krakowskiej spółki.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.