Wiadomości

  • 13 lutego 2022
  • 14 lutego 2022
  • wyświetleń: 10126

[Historyczne zdjęcia] Kopalnia Silesia pod koniec lat 60. XX wieku

W kolejnym artykule w ramach naszego cyklu "Historyczne zdjęcia" przedstawiamy fotografie kopalni Silesia z okresu lat sześćdziesiątych XX wieku. Przedstawiają one m.in. kolejkę odstawczą kamienia (skały płonnej) na hałdę w Kaniowie.

Kopalnia Silesia pod koniec lat 60. XX wieku · fot. Śląska Biblioteka Cyfrowa


Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Śląskiej Biblioteki Cyfrowej oraz Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach. Ich digitalizacji dokonała czechowicka Miejska Biblioteka Publiczna.

Posiadacie w swoim domowym archiwum zdjęcia przedstawiające Czechowice-Dziedzice, którymi chcielibyście się podzielić z innymi Czytelnikami? Zachęcamy do przesyłania fotografii poprzez http://www.czecho.pl/wyslijinfo

mp / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne ciekawostki

Odkurzamy stare zdjęcia i niezwykłe historie mieszkańców Czechowic-Dziedzic oraz okolicznych miejscowości sprzed lat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj