czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 marca 2022
  • wyświetleń: 1987

Jak zmieniały się ceny mieszkań w latach 2015-19? Jest analiza

Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota przeanalizowało zmiany cen nieruchomości mieszkaniowych w latach 2015-2019 oraz ich wpływ na tworzenie lokalnych polityk rozwojowych przez duże miasta i powiaty. W zestawieniu uwzględniono także powiat bielski, do którego należy gmina Czechowice-Dziedzice.

Reklama

PocztowkaZCzechowic,Czechowice,CzechowiceDziedzice,PocztowkaZCzechowic,ZdjęciaZDrona,Podbeskidzie,
Jak zmieniały się ceny mieszkań w latach 2015-19? Jest analiza · fot. Mariusz


W rankingu możemy przeczytać, że mediana cen za 1 mkw. lokali mieszkalnych sprzedanych w ramach transakcji rynkowych w 2019 roku w powiecie bielskim wyniosła 3 523. Z kolei zmiana procentowa przeciętnych cen za 1 mkw. lokali mieszkalnych sprzedanych w ramach transakcji rynkowych za lata 2015-2019 w cenach stałych wyniosła 21,63 procent.

- Wykorzystane liczby pochodzą z GUS, który udostępnia dane na temat mediany ceny za metr kwadratowy loka- li mieszkalnych (bez względu na ich powierzchnię użytkową) sprzedanych w ramach transakcji rynkowych (odnoszących się zarówno do rynku pierwotnego, jak i wtórnego) w kolejnych la- tach. GUS udostępnia także wskaźnik opierający się na średniej, my zdecydowaliśmy jednak, że analizie podda- my medianę, która w porównaniu ze średnią jest parametrem lepiej pokazującym typową sytuację, zdecydowanie mniej uzależnionym od występujących w zbiorze wartości odstających - wyjaśniają autorzy zestawienia.

mp / czecho.pl

źródło: pismo samorządowe Wspólnota

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.