Reklama

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2022
  • 18 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 31275

Byliśmy w "Tavola Calda Siciliana" po Kuchennych Rewolucjach

"Tavola Calda Siciliana" - to nowa nazwa dawnej restauracji Irlandia, która przeszła Kuchenne Rewolucje. Czy warto wybrać się w to miejsce? Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji.

Kuchenne rewolucje, siciliana, irlandia, magda gessler, "Tavola Calda Siciliana"
Wnętrze restauracji "Tavola Calda Siciliana" · fot. mp / czecho.pl


Restaurację "Tavola Calda Siciliana" odwiedziliśmy wkrótce po jej ponownym otwarciu po Kuchennych Rewolucjach. To dawna restauracja "Irlandia", która, co ciekawe, otrzymywała pozytywne recenzje. Dobrze oceniana, także w komentarzach pod naszym artykułem o odwiedzinach Magdy Gessler w Czechowicach-Dziedzicach, była przede wszystkim pizza.

Kuchenne rewolucje, siciliana, irlandia, magda gessler
Wnętrze restauracji "Tavola Calda Siciliana" · fot. mp / czecho.pl


Po wejściu do starej-nowej restauracji rzucają nam się w oczy ciepłe kolory, kwiaty oraz warzywa, które przywodzą na myśl południe Włoch. Jest to duża odmiana w porównaniu z dawnymi, dość zimnymi kolorami, które panowały w tym lokalu. Z ciekawością sięgnęliśmy po menu, a przede wszystkim - dania proponowane i przygotowane przez Magdę Gessler. Na początek zakosztowaliśmy "Zuppa di Crema di Basilico", czyli krem z bazylii z włoskimi paluchami grissini. Jak ją oceniamy? Zupa jest lekka, lekko pikantna i stanowi bardzo dobry start do kolejnego dania.

Kuchenne rewolucje, siciliana, irlandia, magda gessler
"Zuppa di Crema di Basilico" · fot. mp / czecho.pl


Głównym daniem, które zamówiliśmy, było "Penne con Polpetto", czyli domowe, ręcznie robione pulpety cielęco-wieprzowe, w sosie pomidorowym z pomidorem malinowym z makaronem penne i parmezanem. Jak oceniamy tę potrawę podawaną w "Tavola Calda Siciliana"? Jest wyśmienita! Pierwszy plus to subtelny sos pomidorowy, który nadaje smak całej potrawie. Druga z zalet to miękkie i smaczne mięso, a także odpowiednio ugotowany makaron penne.

Kuchenne rewolucje, siciliana, irlandia, magda gessler
"Penne con Polpetto" · fot. mp / czecho.pl


Całe menu Kuchennych Rewolucji (taka nazwa podawana jest w karcie) to w sumie sześć dań. Oprócz wyżej wymienionych są także m.in. bruschetta oraz foccacia. Ciekawym punktem menu jest także "Biesiada włoska". Pełne menu Magdy Gessler możecie zobaczyć poniżej.

Kuchenne rewolucje, siciliana, irlandia, magda gessler
Menu Kuchennych Rewolucji · fot. mp / czecho.pl


Włoska restauracja nie mogłaby się obejść bez pizzy, dlatego mamy także dobrą wiadomość dla fanów pizzy podawanej w restauracji na czechowickiej Ochodzy - pozostała ona w menu, jednak w nieco ograniczonym wyborze.

Kuchenne rewolucje, siciliana, irlandia, magda gessler
Menu pizza · fot. mp / czecho.pl


W sumie rachunek, jaki zapłaciliśmy w "Tavola Calda Siciliana" to 86 złotych, z czego koszt dań z menu Kuchennych Rewolucji wyniósł 48 złotych.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.