Wiadomości

  • 24 maja 2022
  • wyświetleń: 3068

Przywrócono ruch pociągów na linii kolejowej do Cieszyna

Spółka Koleje Śląskie poinformowała o przywróceniu ruchu pociągów na odcinku Zebrzydowice - Cieszyn. Tym samym pociągi na linii kolejowej Czechowice-Dziedzice - Cieszyn powróciły do kursowania w całej relacji, bez zastępczej komunikacji autobusowej.

Koleje Śląskie
Przywrócono ruch pociągów na linii kolejowej do Cieszyna · fot. Tomasz Żak / UMWS


Przypomnijmy, w środę, 27 kwietnia w okolicy Kończyc w powiecie cieszyńskim doszło do wykolejenia pociągu towarowego, o czym pisaliśmy tutaj. Pasażerowie pociągów pasażerskich musieli liczyć się z utrudnieniami na linii Kolei Śląskich S61 z Czechowic-Dziedzic do Cieszyna - na odcinku od Zebrzydowic do Cieszyna kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

W poniedziałek Koleje Śląskie poinformowały, że otrzymały komunikat od zarządcy infrastruktury kolejowej - PKP PLK - o planowanym przywróceniu ruchu pociągów na odcinku Zebrzydowice - Cieszyn od poniedziałku, 23 maja od godziny 18.51.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.