Reklama

Wiadomości

  • 24 maja 2022
  • 29 maja 2022
  • wyświetleń: 4180

Zewnętrzny parking przy Sferze I nie będzie już bezpłatny

Z dniem 31 maja z uwagi na lokalizację Galerii SFERA w strefie płatnego parkowania, właściciel Galerii w porozumieniu z Gminą Bielsko-Biała podjęli decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowanie dla użytkowników ogólnodostępnego zewnętrznego parkingu przy ul. Grażyńskiego, obok Galerii I.

Galeria Sfera ma 20 lat. Był to pierwszy tego typu obiekt w Polsce
Zewnętrzny parking przy Sferze nie będzie już bezpłatny · fot. Materiały prasowe


Parking przy Galerii I jest parkingiem miejskim i była to dotychczas jedna z niewielu stref parkingowych nieobjętych systemem pobierania opłat w centrum Bielska-Białej. Modyfikacje są konsekwencją zmian w miejskim systemie opłat parkingowych, które obowiązują od początku bieżącego roku. Galeria SFERA dzierżawi parking i odpowiada za jego utrzymanie. Zarządzającym systemem parkingowym jest APCOA Parking Polska sp. z o.o.

- Decyzja o wprowadzeniu opłat to odpowiedź na potrzeby naszych klientów. Zależy nam, aby mieli oni możliwość komfortowego zrobienia zakupów i jak najszybszego załatwienia najpotrzebniejszych spraw na terenie Galerii - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii SFERA. - Mimo wprowadzenia opłat należy podkreślić, że dodatkowa opłata pobierana jest dopiero od drugiej rozpoczętej godziny od poniedziałku do piątku, a w weekendy pierwsze dwie godziny są bezpłatne - dodaje.

Opłata za parking będzie pobierana od poniedziałku do piątku od drugiej rozpoczętej godziny (pierwsza godzina parkowania jest zwolniona z opłat) i wynosi 3 zł. Za trzecią i każdą kolejną rozpoczętą godzinę opłata wynosi 4 zł. W soboty i niedziele opłata będzie pobierana dopiero od trzeciej rozpoczętej godziny postoju i wynosi 3 zł za każdą godzinę (dwie pierwsze godziny parkowania są zwolnione z opłat).

W jaki sposób uiścić opłatę za parking?System poboru opłat na terenie parkingu przy ul. Grażyńskiego będzie różnił się od tego, który funkcjonuje na parkingu wielopoziomowym przy Galerii II. Korzystanie z niego pozostanie jednak bardzo łatwe. Po wjeździe na parking należy pobrać bilet z parkometru. Trzeba określić, na jak długi czas zamierzamy zostawić nasz pojazd, oraz uiścić opłatę. Do dyspozycji użytkowników parkingu jest osiem parkometrów. Po odebraniu biletu parkingowego należy pozostawić go za przednią szybą pojazdu w widocznym miejscu. Działa to na takiej samej zasadzie jak parking w miejskiej strefie płatnego parkowania.

Alternatywnym rozwiązaniem jest pobranie aplikacji APCOA FLOW, za pomocą której również możemy zapłacić za parkowanie. Aplikacja daje też możliwość kontrolowania i przedłużania sesji parkowania.
Szczegóły dotyczące wprowadzonych zmian dostępne są w Biurze Serwisu Parkingowego APCOA Galerii Sfera, znajdującym się na poziomie -1 parkingu Galerii II, oraz na stronie http://www.sfera.com.pl.

mp / czecho.pl

źródło: Galeria Sfera

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.