czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 listopada 2007
  • wyświetleń: 2222

Po roku urzędowania radni pod lupą

Minął rok, odkąd radni w naszym imieniu sprawują swe mandaty w Radzie Miejskiej. Ich zaangażowanie przejawia się m.in. w codziennych kontaktach z mieszkańcami, w pracach nad uchwałami i na posiedzeniach komisji.

Reklama

W protokołach z sesji Rady Miejskiej każdy mieszkaniec może sprawdzić, jak poszczególni radni angażowali się werbalnie. Gazeta Czechowicka wzięła pod lupę składane przez radnych interpelacje, wnioski i zadawane władzom wykonawczym pytania. Część radnych bardzo często porusza istotne dla mieszkańców i gminy sprawy. Inni z przywileju zabierania głosu podczas sesji korzystają w umiarkowanym stopniu, a jeszcze inni – niemal wcale. Warto więc po roku pracy wystawić naszym radnym oceny (studenckim systemem) z aktywności, bądź też gadatliwości – jak kto woli.

Prawdziwymi gwiazdami tej kadencji są Alicja Ogiegło i Zygmunt Mizera. Wręcz zasypują burmistrza i miejskie służby pytaniami z wielu dziedzin. Mizera często porusza sprawy funkcjonowania administracji, a Ogiegło występuje w rozmaitych sprawach społecznych. Oboje są radnymi niezależnymi i zasługują w kwestii aktywności na sesji na „piątki”.

Więcej czytaj w Gazecie Czechowickiej.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.