Wiadomości

 • 25 kwietnia 2024
 • 27 kwietnia 2024
 • wyświetleń: 3446

Bielska posłanka startuje do Parlamentu Europejskiego. "Obronić Unię Europejską przed populistami"

Mirosława Nykiel wystartuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Bielska posłanka będzie się ubiegać o głosy z drugiej pozycji listy Koalicji Obywatelskiej w województwie śląskim.

Mirosława Nykiel "dwójką" Koalicji Obywatelskiej w województwie śląskim do Parlamentu Europejskiego
Mirosława Nykiel "dwójką" Koalicji Obywatelskiej w województwie śląskim do Parlamentu Europejskiego · fot. facebook.com/NykielMiroslawaPO


- Udało nam się przywrócić normalność i demokrację w Polsce, udało nam się obronić samorządy. Ale przed nami kolejne ważne zadanie. Musimy obronić Unię Europejską przed populistami, skrajną prawicą i rosyjskimi agentami. Nasz region musi mieć silną reprezentację w Parlamencie Europejskim - napisała Nykiel w mediach społecznościowych.

Na listach KO zabraknie nazwisk dwóch doświadczonych dotychczasowych europosłów - Jana Olbrychta (o wycofaniu się ze startu informował jeszcze w zeszłym roku) oraz Jerzego Buzka. "Jedynką" na listach partii będzie Borys Budka, a "trójką" dotychczasowy europoseł Nowej Lewicy Łukasz Kohut.

Pełna lista partii prezentuje się następująco:

 1. Borys Budka
 2. Mirosława Nykiel
 3. Łukasz Kohut
 4. Krystyna Szumilas
 5. Wojciech Król
 6. Katarzyna Stachowicz
 7. Bartłomiej Sabat
 8. Grażyna Kulig
 9. Przemysław Witek
 10. Krzysztof Gadowski

KR / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.