Wiadomości

  • 29 lipca 2022
  • wyświetleń: 1467

Burze z gradem i intensywne opady deszczu. Jest ostrzeżenie

Za nami:

Na piątek synoptycy przewidują burze, którym będą towarzyszyć intensywne opady deszczu. W związku z prognozami Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Weekend także zapowiada się deszczowo.

burza
Burze z gradem i intensywne opady deszczu. Jest ostrzeżenie · fot. Powiat


- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 70%.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) przed burzami z gradem obowiązuje dzisiaj (piątek, 29 lipca) w godzinach od 12.00 do 21.00 m.in. na terenie miasta Bielsko-Biała, a także powiatów bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego.

Deszczowo zapowiada się także najbliższy weekend 30/31 lipca, o czym poinformowano w prognozie zagrożeń meteorologicznych IMGW. Według nich alerty mogą osiągnąć drugi stopień zagrożenia. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w sobotę suma opadów w południowej części kraju może wynieść od 15 mm do 25 mm, lokalnie od Śląska przez Małopolskę po Ziemię Świętokrzyską - do 40 mm.

mp / czecho.pl

źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.