Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 2641

Gmina Bestwina: ktoś strzelał z wiatrówki do kotów

W sierpniu tego roku do bestwińskiego Urzędu Gminy dotarło zgłoszenie o kocie postrzelonym w Janowicach z wiatrówki przez nieznanego sprawcę. To nie pierwszy przypadek tego typu w naszym regionie - do podobnych zdarzeń dochodziło w Czechowicach-Dziedzicach i również w Bestwinie.

broń, pistolet, wiatrówka
Gmina Bestwina: ktoś strzelał z wiatrówki do kotów · fot. Pixabay


- Trudno sobie wyobrazić kim trzeba być, aby dla zabawy i rozrywki strzelać do zwierząt domowych, zadając im ból, cierpienie i śmierć. Podobna sytuacja mała miejsce końcem marca w Bestwinie - postępowanie policji jest w toku. Przypominamy, że taki czyn jest kwalifikowany jako znęcanie się nad zwierzętami i zagrożony karą do trzech lat pozbawienia wolności - poinformował Urząd Gminy w Bestwinie.

- Apelujemy do sprawców dopuszczających się takich praktyk o zaniechanie tego procederu. W przypadku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, np. rykoszetu, ofiarą takiego strzelania może być człowiek. Przemoc wobec zwierząt przybiera różne formy, nie bądźmy obojętni na ich krzywdę. Zauważone przypadki prosimy niezwłocznie zgłaszać na policję - dodaje bestwiński UG.

Do podobnych zdarzeń dochodziło w ostatnim czasie także w Czechowicach-Dziedzicach. Pod koniec marca w rejonie ulic Agrestowej, Porzeczkowej i Rumana do kota oddano minimum osiem strzałów z wiatrówki, w tym 6 w głowę i 2 w tylne łapy - informowaliśmy o tym tutaj. Z kolei w marcu ubiegłego roku kot został postrzelony w głowę w rejonie ulicy Drzymały, o czym pisaliśmy w tym artykule.

mp / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.