Wiadomości

  • 10 października 2022
  • wyświetleń: 5447

[FOTO] Cztery gminne budynki mieszkalne po termomodernizacji

Zakończyła się termomodernizacja czterech budynków mieszkalnych będących w zarządzie Administracji Zasobów Komunalnych w Czechowicach-Dziedzicach. Nieruchomości zostały wyremontowane w ramach projektu unijnego.

Cztery gminne budynki mieszkalne po termomodernizacji · fot. UM Czechowie-Dziedzice


W ramach projektu wykonano termomodernizację czterech budynków wielorodzinnych znajdujących się na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. W obiekcie przy ul. Kolorowej 2 wykonano docieplenie ścian, docieplenie dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację systemu grzewczego (wymiana kotła gazowego).

Projekt objął także nieruchomość przy ul. Słowackiego 32, gdzie wykonano likwidację pieców kaflowych i montaż kotła gazowego dwufunkcyjnego i instalacji CO, docieplenie przegród zewnętrznych i stropów poddasza, a także wymianę stolarki okiennej i renowację stolarki drzwiowej.

Inwestycja objęła również budynek przy ul. Towarowej 2. Wykonano tam likwidację pieców kaflowych, montaż instalacji CO opartej na cieple z sieci miejskiej, docieplenie przegród zewnętrznych i stropów poddasza, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej i renowację okienek piwnicznych.

Zmienił się również obiekt przy ul. Lipowskiej 24, gdzie wymieniono instalację CO i źródła ciepła z węglowego na gazowy, docieplono ściany oraz stropy poddasza i piwnicy, przegrody zewnętrzne, wymieniono i dokonano renowacji stolarki drzwiowej.

Jak poinformował Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, łączne koszty całkowite wyniosły 1,5 mln zł, koszty kwalifikowane - 1 300 283,14 zł, a koszty niekwalifikowane - 199716,86 zł na podstawie umowy o dofinansowanie nr 16/2020 z 17 marca 2020 roju z WFOŚiGW. Kwota dofinansowania wyniosła 1 105 240,66 zł.

W przypadku termomodernizacji budynku przy ul. Lipowskiej 24, w ramach kosztów kwalifikowanych, w 2019 roku wykonano wymiany kotła węglowego na gazowy oraz wykonano wymianę stolarki okiennej.

Projekt: Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych tj. Kolorowa 2, Lipowska 24, Słowackiego 32, Towarowa 2 na terenie Czechowic-Dziedzic realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.