Wiadomości

  • 9 listopada 2022
  • 11 listopada 2022
  • wyświetleń: 5760

[WIDEO, FOTO] Za nami obchody Gminnego Dnia Seniora

We wtorek, 8 listopada odbyły się uroczyste obchody Gminnego Dnia Seniora w Czechowicach-Dziedzicach. Spotkanie na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury zgromadziło kilkuset uczestników, w tym reprezentantów organizacji senioralnych działających na terenie gminy.

Gminny Dzień Seniora w Czechowicach-Dziedzicach - 8.11.2022 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W krótkim wystąpieniu zastępca burmistrza Paweł Mrowiec podziękował Gminnej Radzie Seniorów i jej przewodniczącemu Jackowi Tomaszczykowi za zaangażowanie w pracę na rzecz najstarszej części społeczności Czechowic-Dziedzic. Gratulując pasji i chęci działania życzył, by "jesień życia" była dla czechowickich seniorów czasem spełnienia, satysfakcji i poczucia znalezienia właściwego miejsca w życiu.

W ramach części oficjalnej odbyło się wręczenie odznaczeń Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Dużą Odznaką, nadaną przez Zarząd Główny PZERiI w Warszawie, na wniosek Oddziału Rejonowego w Czechowicach-Dziedzicach, odznaczeni zostali: sekretarz miasta Marek Gazda oraz prezes zarządu Kółka Rolniczego w Ligocie Stanisław Wojciech. Małą Złotą Odznaką - Zasłużony dla PZERiI odznaczeni zostali: Cecylia Danel, Tadeusz Jakubiec, Zuzanna Kluka, Wiesław Ptaszkis, Aniela Rybińska, Antoni Tomaszek, Erwin Tomaszczyk i Janina Wójcik.

Z kolei specjalne podziękowania za "Za szczególny wkład pracy i osobiste zaangażowanie w propagowaniu turystyki na rzecz środowisk senioralnych w gminie Czechowice-Dziedzice" otrzymali Państwo Maria i Marian Grzywacz. W imieniu swoim oraz małżonki podziękowania z rąk Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach Ewy Kmiecik-Wronowicz odebrał Marian Grzywacz.

Po części oficjalnej dla czechowickich seniorów wystąpili artyści działającego przy Miejskim Domu Kultury Teatru Muzycznego Movimento oraz Kabaret Grzegorza Poloczka, który bawił zgromadzonych na Sali MDK seniorów humorem oraz zaprosił do wspólnego śpiewania.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.