Wiadomości

  • 2 grudnia 2022
  • 9 grudnia 2022
  • wyświetleń: 13271

Restauracje w kryzysie. Niektóre lokale ograniczają działalność

Ze względu na "zaistniałą sytuację ekonomiczną" niektóre restauracje znajdujące się na terenie gminy Czechowice-Dziedzice ograniczyły działalność. Tak jest między innymi w Kredensiku w Zabrzegu. Ponadto od kilku tygodni nieczynna jest restauracja Tavola Calda Siciliana, którą niedawno odwiedziła telewizja TVN.

Restauracja Tavola Calda Siciliana - 2.12.2022
Restauracja Tavola Calda Siciliana - 2.12.2022 · fot. czecho.pl


- W związku z zaistniałą sytuacją gospodarczą (bardzo wysokim wzrostem cen energii oraz gazu) jesteśmy zmuszeni ograniczyć pracę naszej restauracji - możemy przeczytać na drzwiach restauracji Kredensik w Zabrzegu. Od 1 października w tygodniu lokal sprzedaje dania jedynie na wynos, a na miejscu klienci mogą zjeść posiłki od piątku do niedzieli.

Komunikat restauracji Kredensik
Komunikat restauracji Kredensik · fot. mp


Zabrzeski Kredensik to nie jedyna restauracja, która w ostatnim czasie ograniczyła działalność. Od kilku tygodni nieczynna jest Tavola Calda Siciliana, o czym informują nas czytelnicy. Przypomnijmy, lokal do niedawna nosił nazwę "Irlandia". W kwietniu nagrywany był tam jeden ze znanych programów telewizji TVN.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy właścicieli restauracji Tavola Calda Siciliana, jednak do momentu publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. W serwisie Google Maps możemy znaleźć informację, że lokal jest "tymczasowo zamknięty". Ostatni post restauracji na Facebooku z 30 października informuje o tym, że "w dniu dzisiejszym restauracja nieczynna za utrudnienia przepraszamy" (pisownia oryginalna).

Komunikat o restauracji Tavola Calda Siciliana w Google Maps
Komunikat o restauracji Tavola Calda Siciliana w Google Maps · fot. Google Maps

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.