Wiadomości

  • 3 grudnia 2022
  • 4 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1102

W zimie zadbajmy o dobrostan zwierząt. Apel

W zimie podejmijmy odpowiednie działania, mające na celu zapewnienie zwierzętom odpowiednich warunków bytowania w tym okresie - apeluje Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Prośba została skierowana do wszystkich opiekunów zwierząt domowych, a szczególnie opiekunów psów trzymanych na uwięzi, w kojcach oraz na wolnej przestrzeni.

W zimie zadbajmy o dobrostan zwierząt. Apel
W zimie zadbajmy o dobrostan zwierząt. Apel · fot. UM Czechowie-Dziedzice


- O dobrostan zwierząt, za które jako ich opiekunowie odpowiadamy, powinniśmy dbać przez cały rok. Wywiązywanie się z tych obowiązków szczególnie ważne jest zimą, kiedy niskie temperatury sprawiają, iż woda w miskach oraz karma zamarzają - wyjaśnia Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

- Pamiętajmy, że temperatura spada nie tylko na zewnątrz, ale również w środku budy, zwłaszcza słabo ocieplonej, lub źle zbudowanej. Tymczasem pies stale przebywający w niewielkim zwykle kojcu, czy tym bardziej na krótkim łańcuchu, nie ma możliwości wybiegania się, co dodatkowo prowadzi do jego szybkiego wychłodzenia - dodał wydział.

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa czechowickiego Urzędu Miejskiego, przypomina również wszystkim posiadaczom zwierząt, że "zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby, a długość uwięzi nie może być krótsza niż 3 m".

mp / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.