Wiadomości

  • 15 grudnia 2022
  • 19 grudnia 2022
  • wyświetleń: 4559

[FOTO] Za nami "Piknik Bożonarodzeniowy" w Kaniowie

W niedzielę, 18 grudnia na terenach rekreacyjnych w Kaniowie odbył się "Piknik Bożonarodzeniowy". Na mieszkańców regionu czekało wiele atrakcji!

"Piknik Bożonarodzeniowy" w Kaniowie - 18.12.2022 · fot. UG Bestwina


Na przygotowanych wcześniej plakatach zaproszenie wystosowało liczne grono organizatorów: wójt gminy Bestwina Artur Beniowski, sołtys sołectwa Kaniów Marek Pękala, LGR Bielska Kraina, Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie, GOPS w Bestwinie, Koło Gospodyń Wiejskich w Kaniowie, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Kaniowie i Stowarzyszenie Wędkarskie "Kaniowski Karp Królewski".

- Sukces pierwszego Pikniku zachęcił do jego powtórzenia i wpisania w stały kalendarz wydarzeń kulturalnych. Nie bez wpływu pozostaje ogromna w ostatnich latach popularność wszelkiego rodzaju jarmarków i kiermaszy świątecznych. Na wzór tych najsłynniejszych, niemieckich bądź austriackich, podobne wydarzenia mają miejsce w polskich miejscowościach. Bo choć czasy są trudne i za wschodnią granicą trwa wojna, ludzie potrzebują chociaż na chwilę zapomnieć o troskach i nacieszyć niepowtarzalnym klimatem najbardziej rodzinnych świąt - wyjaśnia Urząd Gminy Bestwina.

W oczekiwaniu na część artystyczną przybywający do Kaniowa piknikowicze mogli odwiedzić liczne stragany, w tym stoiska placówek edukacyjnych: szkoły, przedszkola i klubu dziecięcego. Podczas pikniku nie zabrakło równiez punktów gastronomicznych - od punktu gastronomicznego z frytkami, bigosem i gorącą czekoladą, poprzez ciasta od Koła Gospodyń Wiejskich, swojski smalec; pierożki i barszcz czerwony rozlewany przez LGR "Bielska Kraina", aż do karpia w prawie każdej postaci - wędzonego, w zalewie octowej, albo w formie kulek.

Zagrały i zaśpiewały grupy znane i sprawdzone, bliskie sercom mieszkańców wszystkich sołectw gminy Bestwina z racji wielokrotnych występów przed tutejszą publicznością. Oprócz kapeli góralskiej "Zbójnicy" ze Szczyrku wszyscy artyści pochodzą przecież stąd. Postawiono na repertuar świąteczny, tak tradycyjny, jak i nowoczesny, z przebojami typu "Last Christmas".

Kolejno, po wspomnianych "Zbójnikach" prezentowali się: Chór "Divertimento" oraz zespół fletowy "Piccolo" ze szkoły w Kaniowie pod kierownictwem pani Urszuli Szkucik - Jagiełki, Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie (również prowadzona przez p. Urszulę) i Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Bestwina" przypominający najpiękniejsze bestwińskie zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem.

Gdy wybrzmiało obowiązkowe "Za kolędę dziękujemy", na estradę zaproszono przewodniczącego Rady Gminy Bestwina Jerzego Stanclika, który w imieniu wójta Artura Beniowskiego i wszystkich radnych złożył życzenia wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2023.

Ostatni akcent pikniku to wyjątkowy show Teatru Ognia "Tesserakt" - niesamowite triki i żonglerka płonącymi elementami sprawiły, że krew w żyłach krążyła szybciej i zapominało się o arktycznym chłodzie. Nie zmarzli także kibice piłkarscy - porywający finał Mistrzostw Świata Katar 2022 wyświetlany był na dużym telewizorze obok punktu gastronomicznego. O zwycięstwie Argentyny pasjonaci futboli dowiedzieli się jednak już po zakończeniu imprezy w Kaniowie - spotkanie rozstrzygnęło się dopiero po dogrywce i rzutach karnych.

mp / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.