Wiadomości

  • 9 lutego 2023
  • 12 lutego 2023
  • wyświetleń: 3228

[WIDEO] Trwa akcja "Pompujemy dla Dawida". Zapoczątkował ją 6-latek

6-letni Kubuś z Czechowic-Dziedzic zapoczątkował akcję "Pompujemy dla Dawida". Włączyli się do niej już m.in. Karina Dziech z Ligoty - Mistrzyni Polski w armwretlingu wraz z klubem MCKiS Tytan w Jaworznie, a także policjanci z Bielska-Białej. O co chodzi w tym wyzwaniu? Odpowiedź w rozwinięciu artykułu.

Akcję zapoczątkował 6-letni Kubuś z Czechowic-Dziedzic
Akcję zapoczątkował 6-letni Kubuś z Czechowic-Dziedzic · fot. Iwona Szczotka


Jak wyjaśnia Iwona Szczotka, akcja ma na celu zebranie pieniędzy na kosztowną operację dla Dawida Hasiuka, która pomoże mu stanąć na nogi i uratuje przed wózkiem.

- Zgodnie z jej założeniem należy wykonać 10 pompek, przysiadów, brzuszków lub pajacyków - technika dowolna, a po wykonaniu zadania należy wpłacić dowolną kwotę na specjalnie utworzoną skarbonkę na portalu siepomaga.pl oraz nominować do wyzwania kolejne osoby - tłumaczy.Akcję zapoczątkował 6-letni Kubuś Szczotka z Czechowic-Dziedzic, który chętnie wraz z mamą wspiera zbiórki chorych dzieci. Kuba jako pierwszy wykonał serię pompek, którą powtórzył wraz z nominowaną przez siebie przedszkolną grupą Biedronek.

- Kolejno do wykonania zadania przystąpiła nominowana przez Kubę Karina Dziech z Ligoty - Mistrzyni Polski w armwretlingu wraz z klubem MCKiS Tytan w Jaworznie. Tytani w piękny sposób zaprezentowali wykonanie zadania. Do wyzwania nominowani przez Tytanów dołączyli również Bielscy policjanci z IV komisariatu, którym przyszłość Dawida rownież nie pozostała obojętna - dodała Szczotka.

- Liczymy, że nikt z nominowanych nie wyłamie się z wykonania zadania, a sprawność Dawida będzie naszym wspólnym sukcesem - mówi mama Jakuba, która czynnie wspiera zbiórkę.Operacja jest zaplanowana na 22 marca, a brakuje jeszcze 39 000 zł. - Kwota ciagle ogromna, ale zrobimy wszystko, by kolejny termin operacji nie przepadł. Po operacji Dawida czeka również kosztowna rehabilitacja, więc potrzeby wzrosną - zwraca uwagę Iwona Szczotka.

Loading...


- Do challengu zachęcamy również wszystkich, którzy bez nominacji chcieliby przyłączyć się do akcji. Należy pamiętać żeby nagranie oznaczyć #pompujemydlaDawida. Wszystkich zapraszamy również do grupy licytacyjnej Dawida - można wylicytować tam mnóstwo fajnych przedmiotów i tym samym wesprzeć zbiórkę - podsumowuje czechowiczanka.

Taneczny Maraton dla Dawida Hasiuka w Soca
Dawida Hasiuk · fot. Materiały organizatora


Więcej o Dawidzie Hasiuku portal czecho.pl pisał w artykule "To ostatni moment, aby pomóc Dawidowi stanąć na nogi". Zbiórka na rzecz nastolatka z Czechowic-Dziedzic dostępna jest tutaj.hasiuk, podatek, pit
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dawid Hasiuk" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dawid Hasiuk

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dawid Hasiuk" podaj